een steile trap met twee kwart-draaien, die toegang gaf tot een overloop op de eerste verdieping. Via deze over loop kwam men in de voor- en de achterkamer met daar tussen - terzijde van de trap - een tussenloop met provi sie- en linnenkast. De voorkamer was in die tijd de 'mooie' ofwel 'zondag se' kamer. Het plafond hier was voorzien van sierlijk stucwerk met een groot ruitvormig middenornament, ge decoreerd met vogels en fruitmotieven. Langs de randen was lijstwerk aangebracht met noppen in een 'paternos ter'-motief en in de hoeken vierkante ornamenten met plantmotieven. In de achterkamer was tegen de achtergevel - boven de keuken - een toilet uitgebouwd, dat regelmatig verstopt zat. Deze kamer werd als woonkamer gebruikt, maar voldeed door de aanwezigheid van het toilet niet bepaald aan de tegenwoordige wooneisen. Toen later deze verdie ping doorgebroken werd tot één grote woonkamer ver dween het toilet dan ook en werd de plee in de gang bene den gemoderniseerd. De ruimte daar was echter zo be perkt dat de stortbak in de keuken kwam te hangen. Op de overloop van de eerste verdieping was nog een der de deur, waarachter een steile i8de-eeuwse steektrap toe gang gaf tot de zolderruimte. Dan kwam men op een overloop die dienst deed als berging. Aan weerskanten was een zolderkamertje. Deze kamertjes waren als slaap kamer in gebruik. De zolderruimte was betimmerd met een soort zacht- board, dat was behangen. De nok van het onbeschoten Indeling van de begane grond voor de restauratie. Daar de be gane grond een ongedeelde woon ruimte zou worden, moest onder meer de gang verdwijnen. De op de binnenplaats uitgebouwde keuken werd gesloopt tek: Ph. Groen In de in oud-Hollandse stijl inge richte winkelruimte werden ta baksartikelen verkocht. De ka mer daarachter was ingericht als herenkapsalon foto: J.B. Uittenhout Il8

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 120