Dit bedrag komt ook weer ter sprake wanneer Guyrtie al het jaar daarop, in 1662, het huys metten erve staende en leggende int best van de Cleyne Houtstraet overdraagt aan Hester Coppens. Hester, weduwe van Hans Haegman, overlijdt zelf in 1678 en wordt op 30 augustus begraven in de Grote Kerk. Het huis in de Kleine Hout straat blijft dan nog geruime tijd in handen van de erfge namen. Pas in 1709 krijgt het een nieuwe eigenaar en be woner in de persoon van Dirck van Gemert. Dirck ver dient de kost als bontjeswever en maakt daarnaast deel uit van het eerste korporaalschap van het witte vaandel van de St. Jorisdoelen. Dirck woont in de Kleine Hout straat tot 1732, wanneer hij het huis verkoopt aan Mat- thijs Andrea. Ook Matthijs is niet alleen eigenaar, maar tevens bewo ner van het huis. Hij is getrouwd met de vroedvrouw Machteld Heere, uit welk huwelijk een dochter, Adriana, wordt geboren. Na een kort ziekbed overlijdt Matthijs op 21 september 1756. Er is nog vlak voor zijn dood een testament ge maakt op de langstlevende. Machteld, nog steeds werk zaam als geswoore vroedvrouw, blijft wonen in de Kleine Houtstraat en overlijdt daar in 1769 op 67-jarige leeftijd. Dochter Adriana is dan de enige erfgenaam en krijgt het huis. Voorwerpen uit het huisraad van de weduwe Hester Coppens: twee fayence borden, een met fruit- en een met een landschapmotief, een handgeblazen door irrisatie aan getaste buikfles, een drinkglas, een roemer, een spaarpotje, een tinnen theelepeltje en enkele pij- pekoppen. Foto: Openbare Werken, Jos Fielmich. 150

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 152