twee zogeheten negenruiters. Met deze verbouwing kreeg het huis het aanzien zoals het dat nu nog in grote trekken heeft. Het huwelijk van Jan en Andrea blijft kinderloos en wanneer Adriana omstreeks 1790 overlijdt blijft Jan, voor de tweede maal weduwnaar geworden, geheel alleen achter. In 1797 treedt hij opnieuw in het huwelijk met Cornelia Pompe. Het gaat hen blijkbaar niet slecht. In 1806 koopt Jan van den Bosch het huis Gravinnesteeg 1 erbij, waar mee de twee panden na bijna 200 jaar opnieuw in een hand zijn gekomen. Het huis in de Gravinnesteeg wordt dan bewoond door Antonie van der Luyt, turfdrager van beroep. Jan en Cornelia zelf wonen in de Kleine Hout straat op nr. 41a. Bij hen in huis woont nog Walterus Walree, een rustend pastoor. In 1819 overlijdt Jan op de respectabele leeftijd van 74 jaar. Cornelia, inmiddels ook al 64 jaar geworden, blijft achter in de Kleine Houtstraat, waar zij tien jaar later, in 1829, overlijdt. Wel had zij alvast in 1822 het pand in de Gravinnesteeg verkocht aan de koopman Jacobus de Boom en het huis in de Kleine Houtstraat aan Jan Petrus Bonger, daarmee bij haar overlijden geen kinderen, noch vaste goederen nalatende. Het huis dat Bonger in de Kleine Houtstraat koopt is ge- teekend wijk 2 nummero 1035. Hoewel er sprake is van 152 De kinderen Bonger hebben on getwijfeld gespeeld met de hier afgebeelde knikkers. Een in de onmiddellijke nabijheid hiervan gevonden munt uit 1831 versterkt dit vermoeden. Foto: Openbare Werken, Jos Fielmich.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 154