!ra. J. C. Uittenhout-d boetiekje' zouden wij het nu noemen. Tot 1929 heeft Scharpff zelf met zijn gezin op nr. 41a gewoond. Daarna is het huis steeds verhuurd geweest. Eerst een paar jaar, tot 1935, aan Hubertus de Leeuw, een fabrikant van sigaren en tabak, die in het pakhuis zijn fabriekje runde en in het woonhuis winkelde. Toen hij in 1935 naar Culemborg verhuisde trok zijn zus ter Ger, die net getrouwd was met de herenkapper Johan nes Cornelis Uittenhout in het huis. Zij bleven tabaksar tikelen verkopen, maar begonnen daarbij ook een heren kapsalon voor knippen en scheren. De salon verhuisde in 1947 naar Kleine Houtstraat 27, terwijl op nr. 41a de ver koop van sigaren en tabak nog enige jaren doorging. Uit eindelijk werden de rookwaren weer gecombineerd met de kapsalon op nr. 27. Zo kon de vrijgekomen winkel ruimte van nr. 41a ingericht worden tot galerie, waar Haarlemse kunstenaars als H.F. Boot, Frans Verpoor ten, Jan van Geem, Piet van Heerden, Willem Snitker e.a. in het begin van de jaren zestig hun werk exposeer den. Met het verstrijken van de jaren trokken de gezinsleden Uittenhout het huis uit en bewoonde alleen nog de jong ste zoon Johannes Bartholomeus het ouderlijk huis. In 1973 trok Louise Joanna Helena Vroom bij hem in. Zij bewoonden het grootste deel van het huis, terwijl de be gane grond was verhuurd aan een damesmode-boetiek. Ook het pakhuis in de Gravinnesteeg was afzonderlijk verhuurd: beneden als opslagruimte aan een restaurant en boven aan een kunstenaar, die er een atelier had. Dat was de situatie toen G.A. Scharpff in 1981 de panden overdroeg aan de kunsthistorici J.B. Uittenhout en L.J.H. Vroom. Als hommage aan vader Uittenhout, die r57 Het feit dat er rookwaren over de toonbank gingen wordt door af gebeelde sigaar bevestigd. Moge lijk is Hubertus de Leeuw (Oom Huub) de eigenaar geweest van de afgebeelde sigaar terwijl zijn zwa ger, J.C. Uittenhout, de opdracht verstrekt heeft om het afgebeelde drukwerk te laten maken. Foto: Openbare Werken, Jos Fielmich. Sigarenmagazijn St. Bavo" Kiene Houtstraat 41 a - Haarle^ HEREN KAPSA \JÊm In 1935 begon kapper J.C. Uit tenhout in het pand een heren kapsalon voor knippen en sche ren. Daarbij werden ook tabaks artikelen verkocht foto: J.B. Uittenhout

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 159