Tijdens een waarneming werden funderingsresten en een gemetseld riool aangetroffen. 9 't krom 9 en i i Tijdens een door tijdgebrek beperkt stratigrafisch on derzoek werden mestlagen, een vlechtwerkwand, een tweetal beerputten en een complex systeem van hou ten funderingen aangetroffen. Opmerkelijk was de vondst van een mogelijk i5de-eeuws scheepsroer op een buitengewoon zware houten constructie waarop het restant van een ca. 90 cm dikke muur aangetrof fen werd. Eveneens vermeldenswaard is de vondst van schoenmateriaal uit het begin van de 14de eeuw. 10 burgwal 95-99 Waarneming van muurresten en een verstoorde beer put in een voor verbouwingswerkzaamheden gegra ven sleuf. Tijdens een niet-stratigrafisch onderzoek werden aan wijzingen gevonden die op de aanwezigheid van een pottenbakkersbedrijf duidden: kleiputten, veel half fabrikaten en misbaksels. Tevens werden een beerput en een drietal houten beertonnen aangetroffen. Het onderzoek werd direct gestaakt nadat op het terrein een verontreiniging geconstateerd werd van onder meer Polychloorbiphenyl (pcb's). Ondanks de mede deling van het Gewestelijk Milieubureau dat het 'nog al meeviel' hebben we het onderzoek niet voortgezet (in deze reactie werden wij later gesteund door de Ar beidsinspectie). Waarneming van de restanten van twee door sloopac- tiviteiten vernielde beerputten. Waarneming van een beer- of waterput. Na sloopwerkzaamheden werden boringen verricht. Aangetroffen werd een pakket verstoorde grond van ruim 1 meter dikte met eronder het ongestoorde zand van de Oude Duinen. Prehistorische niveau's werden niet waargenomen. Bij een stratigrafisch onderzoek werd op 2 meter be neden het maaiveld de wand van een beerput gevon den. Onder de magere vondstresultaten (xvd, xvia) dient een gave benen schrijfstift vermeld te worden. 163 8 STOOFSTEEG (AWH) 11 KERKHOFSTRAAT 12 ZAKSTRAAT 14 13 KOKSTRAAT 14 14 HOUTPLEIN (AHW) 15 KRUISSTRAAT 23

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 165