Op 25 mei vond de jaarlijkse luilakwandeling plaats on der leiding van Marcel A. Bulte langs het Spaarne in Schalkwijk. Wij gingen met de rondvaartboot terug. Op 17 juni vond in de recent gerestaureerde Nieuwe Kerk de jaarvergadering plaats. Na de gebruikelijke agenda punten gaven enkele leden toelichtingen over projecten waarbij de Vereniging Haerlem betrokken is. Op 24 september vond de hiervoor genoemde avond plaats over Verleden en Toekomst van de Molen de Adriaan, de werf Zuidam en de Scheepmakersdijk door Peter Hammann en de architecten Braaksma en Roos. Op 28 september vond de jaarlijkse excursie plaats. Dit keer ging het per boot door de Ringvaart rond de Haar lemmer meer, met een uitstapje over het Braassemermeer naar Woubrugge. Wij werden op deze tocht voorgelicht door de heer De Jong van onze bevriende vereniging Meerhistorie en de heer H. van der Wereld van de histori sche vereniging 'Otto Cornelis van Hemessen' in Wou brugge. Op 13 november spraken onze bestuursleden drs. J.B. Uittenhout en drs. J.M. Poldermans over de bouwkundi ge en archeologische kanten van de restauratie van het pand Kleine Houtstraat 41a; 'Een monument herboren'. Op 17 december maakte drs. J.J. Temminck een nostal gische wandeling op dia's door het Haarlem van vroeger tijd. wiek In 1985 kwam de Werkgroep Industrieel Erfgoed Kenne- merland op gang. De werkgroep wordt mede door onze vereniging gedragen en wij waren behulpzaam bij het aanvragen van een startsubsidie bij het Anjerfonds. Stichting Nederlands Dit jaar kwamen de eerste activiteiten van de Stichting Foto-& Grafisch Centrum Nederlands Foto- Grafisch Centrum voor het voet licht. De Stichting streeft er naar om in het Enschedé- complex een landelijk instituut tot stand te brengen met collecties op grafisch en fotografisch gebied, waar ook de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van de fotografie en de grafische produkten worden getoond. Drie be stuursleden zijn als bestuurslid of adviseur aan de Stich ting verbonden. Publicaties Mede dankzij een subsidie van Nijman Haarlem B.V., die ons op voorspraak van de Commissaris der Koningin werd gegeven, werd op 14 mei in de Hoofdwacht het eer ste deel van de studie door Corneille F. Janssen over de bouwgeschiedenis van de Grote of St. Bavokerk gepre- !72

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 174