senteerd. Aan de medewerkers van het kort daarop te verschijnen boek 'De Bavo te Boek' werden exemplaren uitgereikt. Een andere uitgave van onze vereniging, waaraan vele ja ren is gewerkt. Een nieuw boek over Haarlems zilver, sa mengesteld door de heer K.A. Citroen, kwam dit jaar in een vergevorderd stadium. Voor de voorbereiding van deze uitgave kregen wij subsidie van het Anjerfonds Noord-Holland. Ook werd door ons bestuurslid A.G. van der Steur de voorbereiding ter hand genomen van de publikatie van de herinneringen van de heer C. Nel, tijdens zijn leven ar- menbezorger en administrateur van de Ned. Hervormde Diaconie. Het bestuurslid B.C. Sliggers nam de verantwoordelijk heid voor de verenigingspublicaties op zich. Hij ontwierp daarvoor een concept voor een publicatieplan. De bedoe ling is onder meer om in de komende jaren een aantal deelstudies en bronnenpublicaties uit te geven en tegen kostprijs te verkopen. Haerlemprijs 1985 De tweejaarlijkse 'Haerlem'-prijs ad 2.500,die het bestuur dank zij de ir. F.E.D. Enschedé-stichting kan uitloven voor een oorspronkelijk artikel betreffende de geschiedenis van Haarlem en omstreken werd toegekend aan de dames Francisca de Haan en Dineke Stam voor hun scriptie 'Jonge dochters en oude vrijsters; Ongehuw de vrouwen in Haarlem in de eerste helft van de negen tiende eeuw'. De jury kwam tot deze keuze na selectie uit zeven inzendingen. Testamentaire beschikking De mogelijkheid bestaat om onze vereniging ook finan cieel te steunen door deze bij testament te bevoordelen. Wenst men onze vereniging tot erfgenaam te benoemen, dan is het raadzaam dienaangaande een notaris te raad plegen. Ook kan men onze vereniging door middel van een legaat bij testamentaire beschikking bedenken. In het testament dient dan de volgende clausule te worden opge nomen: Ik legateer aan de Vereniging 'Haerlem', geves tigd te Haarlem, vrij van rechten en kosten, een bedrag in contanten groot gulden. 173

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 175