gaat sluiten maar waarvoor stoutmoedige plannen zijn ontworpen waarin niet alleen een deel van de werf behou den kan blijven, maar waarin ook ruimte is voor het rea liseren van een oude Haarlemse droom: de herbouw van molen De Adriaan! Zeer succesrijk waren de historische filmavonden die in samenwerking met de Haarlemse Smalfilm Liga en Foto vak Engel door ons zijn georganiseerd. De speciale Twee de Wereldoorlog-filmavond, met ruim 600 bezoekers, vormde een waardige bijdrage in de reeks bevrijdingsher denkingen. Minder succesrijk was het onderzoek naar Haarlem in de crisisjaren. Dit onderzoek raakte ernstig in het slop, vooral omdat het houden van interviews, waar met ont zettend veel ijver en doorzettingsvermogen aan gewerkt is, op grote problemen stuitte. We zullen ons dan ook op nieuw gaan bezinnen over de opzet, de aanpak en het doel van dit onderzoek. Bij het uitkomen van dit jaarboek zal inmiddels ook ons 'Leemteplan' gereed zijn, een lijst met lacunes in de ge schiedenis van Haarlem. De lijst is bedoeld als leidraad voor historisch onderzoek in de komende tien jaar met als doel het laten verschijnen van een nieuw handboek over de geschiedenis van Haarlem als onze stad in 1995 haar 750 jarig bestaan viert. Het is al met al dus een druk en vruchtbaar jaar geweest, een jaar bovendien waarin we gelukkig een aantal nieuwe actieve leden mochten begroeten. Bestuur Historische Voorzitter: B.M.J. Speet Werkgroep Haerlem: Secretaris: Peter E.M. Hammann, postadres: Postbus 1105, 2001 bc Haarlem Penningmeester: J. Knijn. Betalingen via postgiro r43003 t.n.v. de penningmeester van de hwh. Contribu tie 5 gulden per jaar. 176

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 178