Op donderdag 9 mei en zaterdag 28 september brachten ruim 500 leden van onze kring een bezoek aan 's-Herto- genbosch. Op het fraaie stadhuis werden wij door wet houder Van de Berg ontvangen, waarna een rondleiding door het stadhuis en een stadswandeling plaats vonden. In de middag brachten wij een bezoek aan de zojuist ge restaureerde Sint Jan. Op 28 september was een bezoek aan het stadhuis niet mogelijk en daarom is er toen een bezoek gebracht aan de gerestaureerde kerk van Zalt- bommel. Op dinsdag 7 mei mocht ik de derde druk van de Rond leiding door de Grote of St.-Bavo kerk van Th.A. Del- leman aanbieden aan de Commissaris der Koningin, drs. R.J. de Wit. Een zeer bijzondere uitgave met foto's van onze 'hoffotograaf' E.A. van Voorden. In de maand juni was er in de refter van het stadhuis een tentoonstelling over de restauratie van de Grote kerk, aangeboden door de heer J. Hope en geopend door de voorzitter van de Vriendenkring. Op vrijdag r3 september 1985 was er in samenwerking met de Vrienden van het n.p.o. een concert in de kerk. Behalve het n.p.o. werkte ook de koorschool van de St. Bavo hieraan mee. Ruim 1.200 mensen woonden het con cert bij Reeds geruime tijd werkte een kleine groep mensen aan de voorbereiding van de Bavodag '85, die op 5 oktober plaats vond. Deze dag, waarop wij tevens ons 10-jarig bestaan vierden, werd geopend door de ambassadeur van België, de heer J.F. Herpin, 's Avonds was er een fraaie Vlaamse show op de Grote Markt o.l.v. Frans Vromman. In 1V2 uur traden diverse fraaie groepen uit Vlaanderen op. Een werkelijk schitterende avond waar mee wij onze dag besloten. Op vrijdag 4 oktober opende de heer G. Courtois, eerste secretaris van de Belgische Ambassade, in de refter van het Haarlemse stadhuis de fraaie fototentoonstelling 'Van Winkelen en Puien'. Deze tentoonstelling, een van de reeks komende samenwerkingsprojecten tussen het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap te Brussel en onze kring, was tot 29 oktober in Haarlem en gaf een in druk van het cultureel erfgoed uit onze vriendenstad Gent. Elk jaar sluiten wij onze activiteiten af met een bijzonde re middag. Deze keer op 26 oktober in de Grote Kerk, waar het Koninklijk Mannenkoor Eupen zong. Het was een schitterende afsluiting van een heel bijzonder jaar voor onze Grote Kerk en 'Vriendenkring'.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 182