meer gaan toeleggen op de ondersteuning van hofjes, die met concrete restauratieplannen rondliepen. Deze aan pak - met name door de toenmalige voorzitter van de technische commissie, de heer J.J. Fuykschot, naar vo ren gebracht - heeft in aanvulling op de reeds in gang ge zette ontwikkelingen vrij snel haar vruchten afgeworpen. Vanaf 1980 zijn met een zekere regelmaat diverse hofjes gerestaureerd. Daarnaast is in diezelfde tijd een bouw technische opname van de afdeling monumentenzorg van het bedrijf voor openbare werken van de gemeente Haar lem gereed gekomen. De stichting zag daarmee haar 'twee sporen beleid' in zoverre met succes beloond, dat door de subsidiegevers sneller kon worden ingespeeld op ingediende restauratieplannen. Eind 1985 kan worden geconstateerd, dat het Luthers hofje (1982), het Zuiderhofje (1984) en het hofje van Heijthuijsen (1985) een grondige verbetering hebben on dergaan. Een deel van het hofje van Oorschot moet nog worden afgemaakt, maar uitvoering kan spoedig worden verwacht. Tevens zijn restauraties gaande bij de Bake- nesserkamer, het Frans Loenen hofje en het hofje van Loo. Dit laatste hofje verdient ook nog om een andere reden aparte vermelding; hier kon een dreigende overna me door de gemeente worden voorkomen. De stichting juicht dit toe, omdat zij van mening is, dat zo veel moge lijk hofjes in particuliere handen dienen te blijven. He laas kon dit met het hofje van Guurtje de Waal niet wor den verwezenlijkt, hetgeen overigens niet wegneemt dat de stichting verheugd is over het feit dat ook hier wordt gerestaureerd. bestuurlijke organisatie Van het begin af aan heeft de Raad van Afgevaardigden veelal tweemaal per jaar vergaderd. De vergaderingen dienen ter uitwisseling van wensen en ideeën van de ter vergadering afgevaardigde bestuurders van alle Haarlem se hofjes. Uiteraard worden ook bestuurlijk van belang zijnde onderwerpen (zoals bij voorbeeld de wijze van aanpak van de restauraties) besproken. Enige malen heeft tevens uitwisseling van informatie met deskundigen buiten de Haarlemse hofjes plaatsgevonden. Nadat aan het einde van de jaren zeventig een discussie omtrent het functioneren van de stichting is gevoerd, zijn een drietal commissies ingesteld, te weten de technische commissie (huidige voorzitter de heer W.M.N. Eggen- kamp), de huisvestingscommissie (de heer J.J. Tem- minck) en de sociale commissie (mevrouw A.M. Schim- melpenninck). Hoewel de hofjes sporadisch van de dien- 183

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 185