I. STOCK-VAN WILSUM Stichting Historisch Museum Zuid- Kennemerland Werkplaats De Stichting kon half november 1984 een eigen onderko men betrekken aan het Nieuw Heiligland ri-13 te Haar lem, dat sindsdien de 'werkplaats' wordt genoemd. We gens de beschikbare ruimte worden hier namelijk geen exposities gehouden, maar wel voorbereid. Daartoe is er een vergaderzaaltje, een bibliotheek, een atelier voor res tauratiewerkzaamheden en een klein depot. Dank zij dit eigen onderkomen behoefde geen beroep meer te worden gedaan op andere verenigingen/instellin gen voor het houden van werkbesprekingen enz. Naast de eigen vergaderingen van de Stichting vinden er verga deringen plaats van onder meer de Werkgroep Indus trieel Erfgoed Kennemerland, de Historische Werkgroep Haerlem en werd een kunsthistorische cursus gegeven door het Kunsthistorisch Centrum te Amsterdam. Werkgroep Industrieel Zowel binnen de Vereniging Haerlem, de Historische Erfgoed Kennemerland Werkgroep Haerlem, als onze Stichting werd overwogen om tot inventarisatie te komen van ons industrieel erf goed, oftewel monumenten van bedrijf en techniek. Nederland wordt voor een groot deel al bestreken door werkgroepen die in hun regio fabrieken, bedrijfsruimten e.d. inventariseren, documenteren en eventueel conserve ren. Zuid-Kennemerland was nog een blinde vlek op dit gebied, terwijl een rijke industriële erfenis voorhanden is. Samen met de werkgroep Industriële Archeologie van de Stichting Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, afd. Haarlem, zijn alle krachten gebundeld in de Werkgroep Industrieel Erfgoed Kennemerland (wiek), die voorlopig ressorteert onder onze Stichting. Het is verheugend dat wij buiten de historieminnende kern, mensen bereid ge vonden hebben tot medewerking die vanuit een geheel andere invalshoek het brede scala van facetten willen be naderen. Het is de bedoeling van de werkgroep via lezin gen het aantal veldwerkers te trachten uit te breiden. Als eerste project wordt de scheepswerf Zuidam aan het Spaarne in Haarlem geïnventariseerd, later te volgen door andere regionale projecten. 185

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 187