Spaarne-project In 1985 werden na een eerste aanzet in 1984 hoofdlijnen uitgezet voor het onderzoeks- en tentoonstellingsproject Spaarne van Haarlemmermeer tot IJ. Iedere eerste woensdag van de maand heeft in onze werkplaats een werkbespreking plaats. Er zijn vergevorderde plannen tot het uitbrengen van een boek, te verschijnen bij de opening van de tentoonstelling, die in de zomer van 1987 zal worden gehouden in de Vleeshal te Haarlem. Collectievorming Van tijd tot tijd wordt de Stichting bedacht met voorwer pen die een directe relatie hebben met Zuid-Kennemer- land. Met grote erkentelijkheid vermelden wij dat wij in 1985 in het bezit kwamen van een omvangrijk legaat van de heer A.M. Barnhoorn, die op 3 juli overleed, dat uit stekend aansluit bij het interieur van rond de eeuwwisse ling van mej. Van der Steur, dat wij enige jaren geleden mochten ontvangen. Het legaat bestaat uit meubilair, servies, glaswerk, vazen, wandborden en ingelijste pren ten. Het pronkstuk is een Haarlems staand horloge uit circa 1750 van de hand van Pieter Koek. De Stichting is bijzonder verheugd, dat belangstellenden ons vrij regelmatig met schenkingen of legaten gedenken. Door aankoop verwierf de Stichting een in 1903 door Etienne Bosch geschilderd gezicht op de stoomhoutzage- rij aan het Noorder Buiten Spaarne tussen de Harmen- jansweg en het Vuilrak, topografisch zeer interessant, en eveneens een laat i8de-eeuwse tekening door J. Daams van dezelfde situatie. Bestuur In het algemeen bestuur traden enkele wijzigingen op. De heer W. Slob trad af als vertegenwoordiger van de Stich ting Meer-historie en werd opgevolgd door de heer L.R. den Otter. Mevrouw C.S. Lindeman-Meijerink werd als vertegenwoordigster van de Stichting Santpoort opge volgd door de heer H. Kruger. Beleidsplan Het uit 1976 daterende beleidsplan van de Stichting dien de op grond van ervaring en de gewijzigde economische situatie aangepast te worden. Met behulp van de advi seurs van de Stichting werd in de zomermaanden een concept opgesteld, dat werd toegezonden aan het provin ciebestuur. Enkele maanden later vond een evaluatie van dit concept plaats binnen het algemeen bestuur van de Stichting. Op basis van de gemaakte opmerkingen zal het nieuwe beleidsplan in 1986 worden afgerond. Nog eens is onder woorden gebracht dat de Stichting met name uit breiding wil geven aan inventarisatie van historische 186

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 188