voorwerpen die aansluiten op haar collectie en zich in particulier bezit bevinden. Daarnaast stelt zij zich ten doel de historische verenigingen in de regio behulpzaam te zijn bij het opzetten c.q. aanvullen van een eigen in ventarisatie volgens een gezamenlijke norm. De toegenomen activiteiten van de Stichting, van de aan gesloten verenigingen en de uitbreiding van de collecties hebben de wens doen ontstaan te kunnen beschikken over een professionele kracht. Aan het provinciaal be stuur is daarin om financiële medewerking gevraagd. Met de donateurs van de Stichting werd in het afgelopen jaar contact gehouden via twee nieuwsbrieven, waarin verslag gedaan werd van de activiteiten van de Stichting, alsmede van collectie-uitbreidingen. Van de aangesloten verenigingen ontvangt de Stichting publicaties, die ter in zage zijn in de werkplaats. De Stichting kijkt terug op een geslaagd jaar, waarin re gionale contacten zijn verstevigd respectievelijk gelegd, en stelt zich voor deze in het komende jaar verder uit te bouwen. Iedereen, die voorwerpen met een typisch Kennemer- lands karakter beschikbaar heeft of weet waar die zijn, wordt verzocht contact op te nemen met de Stichting. Bijdragen op postrekening 3508134 t.n.v. penningmees ter Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland in Haarlem zijn zeer welkom; de minimum-contributie be draagt 15,per jaar. Het dagelijks bestuur van de Stichting bestaat uit: jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland, voorzitter B.C. Sliggers, vice-voorzitter W.R.O. Streutgers, penningmeester I. Stock-van Wilsum, secretaris, adres: Lange Veerstraat 25, 2011 da Haarlem, tel. 023 - 327075. 187

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 189