Necrologieën Hans Arnoldy 9 april 1922 - 20 februari 1985 Op 20 februari 1985 overleed ten gevolge van een fatale ziekte, die hij zeer moedig heeft gedragen, Hans Arnol dy. Hij was tot het laatst wethouder van de gemeente Heemstede en had nog zoveel meer voor de regio kunnen betekenen, als de tijd hem daarvoor was gegund geweest. Niet in die kwaliteit willen wij hem op deze plaats geden ken maar als voorzitter van de Stichting Diogenes. Toen in 1975 de heer Lijnzaad om gezondheidsredenen het stuur van Diogenes Haarlem moest overgeven, wachtte zijn opvolger een moeilijke tijd en een ondank bare taak. Tot 1975 had Diogenes ruimschoots kunnen profiteren van de voor monumentenzorg gunstige con junctuur, te weten voldoende subsidies en de mogelijk heid geld te lenen tegen een matige rente. Daardoor is on der de energieke leiding van Lijnzaad heel wat restaura tiewerk verricht. Juist in de tijd, dat Arnoldy het voorzitterschap over nam, keerde het getij. Niet alleen werd de subsidiekraan dichter gedraaid, maar ook steeg de rente, waardoor het vrijwel onmogelijk werd een sluitende begroting voor de restauratie van nieuwe objecten te maken. De oude Dio- genesformule was immers dat uit de huur van de geres taureerde panden de rente van de voor restauratie beno digde gelden - na aftrek van subsidies - moest worden voldaan. Nieuwe restauraties zouden een zo hoge huur opleveren, dat daarvoor geen gegadigden meer konden worden gevonden. Bovendien moest met lede ogen wor den aangezien, dat ook de leningen voor de tot 1975 uit gevoerde restauraties meer rentelasten opleverden, die zeker niet door huurverhogingen konden worden gecom penseerd. Hans Arnoldy, enthousiast gestart, werd zich spoedig be wust van de ernst van de situatie. Zijn grote verdienste voor Diogenes is geweest, dat hij weigerde zich in een avontuur te storten maar eerst orde op zaken wilde stel len. Uiteindelijk is het hem gelukt Diogenes Haarlem in veiliger banen te leiden. Zijn financieel inzicht als man 188 -Sr»

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 190