freelancer werkte hij voor de eerste in Haarlem na de oorlog verschijnende dagbladen zoals De Patriot en Het Parool. Hij kreeg ook snel opdrachten van landelijke kranten en Haarlems Dagblad. Een bijzondere reputatie verwierf hij bij het Koninklijk Huis, dat hij vaak mocht vergezellen op staatsiebezoeken. Hij kon smakelijk ver tellen over de koninklijke avonturen en geheimen. Een fotograaf die bij het fotopersbureau aan de Park laan in dienst mocht treden, moest van Cees eerst houtjes hakken en vloeren dweilen. Maar Cees was bovenal hard voor zichzelf. Hij werkte zeven dagen per week, dag in dag uit in touw voor kranten en weekbladen. Zijn domi nante verschijning kwam hem daarbij goed van pas. Zijn rappe tong liet hij daarbij nimmer ongebruikt, ook al wist hij dat die hem problemen kon bezorgen. Toen hij ruim tien jaar geleden door een ongeval zeer slecht ter been raakte en aan zijn stoel werd gekluisterd, vreesden velen dat de markante figuur De Boer zijn span kracht snel zou verliezen. Maar Cees de Boer gaf geen krimp en ging verder. Hij genoot van de geruchten stroom die op gang kwam toen hij op zijn 65ste verjaar dag de verantwoordelijkheid voor de zaak overdroeg aan zoon Poppe. Iedereen fluisterde dat Cees snel afscheid zou nemen. Niks ervan, we gaan gewoon door, bulderde Cees. Ik neem pas afscheid als ik doodga. N.H. van den Bosch-Nord Thomson 15 augustus 1895 11 Juni 1985 Op 17 juni 1985 overleed te Wassenaar mevrouw Nelly Harriet van den Bosch-Nord Thomson in de leeftijd van 89 jaar. Haar diepe belangstelling voor de geschiedenis en voor de oude schilderkunst ontstond reeds op jonge leeftijd door het enthousiasme waarmee haar leraar ge schiedenis op de meisjes-HBS zijn lessen gaf. Een groot deel van haar vrije tijd werd gedurende haar hele leven besteed aan het bezoeken van musea en archieven, waar uit ze haar omvangrijke kennis op het gebied van oud heidkunde en genealogie heeft verworven. Van 1922 af was haar woonplaats Overveen en van die tijd begon haar interesse zich te concentreren op de geschiedenis van Haarlem. Door de combinatie van oude schilderkunst en geschiedenis drong ze steeds dieper door in de gegevens die de oude archieven van de stad Haarlem bevatten en in het bijzonder werd haar belangstelling gewekt door een oude Haarlemse brouwersfamilie, Olycan, waarvan ze de DIRK-JAN WESTERWOUDT 190

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 192