Het is haar gegeven geweest haar opvallend goede geheu gen en onverminderde denkvermogen tot de laatste dag te mogen behouden en haar ziekbed is van korte duur ge weest. Ze is rustig ingeslapen, als de gelukkige mens, die ze haar hele leven is geweest. Cees van Dijk 20 maart i9t2 - 13 februari 1985 Op woensdag 13 februari 1985 overleed na een ernstig doch kortstondig ziekbed de molenaar van molen De Hommel aan de Molenpias en Ringvaart nabij de Cru- quius. Vrijwillig molenaar C.W. van Dijk (72) bepaalde bijna twaalf en een half jaar lang het draaiende gezicht van Molenwijk. Hij was de eerste molenaar op de in 1972 gerestaureerde poldermolen van de voormalige Groote en Kleine Pol ders onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, zoals De Hommel ook wel te boek staat. Van Dijk behoorde tot de eerste groep enthousiastelingen in Nederland die hun di ploma behaalden bij het Gilde van Vrijwillige Mole naars. Deze vereniging stelt zich ten doel met molens te draaien om ze te behoeden voor verval nu er steeds min der beroepsmolenaars zijn. Een vorm van vrijetijdsbeste ding en van monumentenzorg. Bijna dagelijks was Van Dijk op zijn molen te vinden en ontving hij in de loop der jaren duizenden bezoekers, zo als menig schoolklas uit Schalkwijk. Door de jaren heen leidde hij diverse nieuwe vrijwillige molenaars op en vormde daarmee een 'Haarlemse-school' van molenaars. Sinds de oprichting in mei 1984, was hij bestuurslid van de Stichting Molens Zuid-Kennemerland en zette hij zich als altijd actief in voor het molenbehoud. In al zijn mo lenjaren hielp hij diverse molenorganisaties bij het voe ren van de administratie of hielp hij andere molenaars bij het malen of bij het rondleiden van bezoekers. Maar naast al deze drukte vond hij ook nog tijd om zeer actief te zijn in het kerkelijk leven in Schalkwijk en schonk hij veel tijd aan zijn kinderen, kleinkinderen en andere familieleden. Uit eerbetoon heeft molen De Hommel enkele dagen in de 'Zaanse-rouw-stand' gestaan, dat wil zeggen dat alle windborden uit het wiekenkruis waren genomen, de wie ken op de 'gaande-stand' stonden en de kap in de rich ting van het woonhuis van Van Dijk stond gekrooien. Het was zijn laatste wens als molenaar, die zijn opleiding DR. J. VAN DEN BOSCH 192

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 194