kreeg in de Zaan en zich altijd nauw verbonden voelde met de Zaanse molenzaken. De Stichting Molens Zuid-Kennemerland ontving van de familie Van Dijk zijn molenbibliotheek ter nagedachtenis ten geschenke, welke als basis gaat dienen voor een op te bouwen boeken- en fotoarchief. Het heengaan van de heer C.W. van Dijk betekende een groot verlies voor zijn familie en naasten en voor de Hol landse molenwereld in het algemeen. De Haarlemse mo lenwereld verloor zijn nestor en de karakteristieke wind molen van Molenwijk zijn enthousiaste, eerste molenaar. drs. A.J. Flipse 5 december 1937 - 25 juli 1985 Op 25 juli 1985 overleed op 47-jarige leeftijd mevrouw drs. A.J. Flipse, beheerster van de Stichting Museum En schedé. Haar overlijden was een slag, niet alleen voor de bedrijfsgemeenschap, waarin zij werkzaam was, maar te vens voor een veel wijdere kring van grafisch en histo risch geïnteresseerden die haar hadden leren kennen en waarderen. Gedurende de bijna twaalf jaar dat Gonne Flipse met grote kennis en toewijding het Museum be heerde, heeft zij door haar persoonlijkheid en door haar werk een bijzondere plaats ingenomen. Na een gedegen opleiding, gymnasium A en studie Ne derlandse Taal- en Letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam, werd zij assistent-lector aan de Universiteit van Londen, in 1970 gevolgd door een benoeming tot we tenschappelijk medewerkster eerste klasse aan de Univer siteit van Amsterdam. Op 1 januari 1974 deed zij haar in trede in het Museum Enschedé als opvolgster van me vrouw A. Hoeflake. Voor Gonne Flipse moet dat een grote overgang zijn geweest, vooral ook omdat na het overlijden van Netty Hoeflake in het museumbeheer een hiaat was ontstaan en een aantal zaken was blijven lig gen. Gonne werkte zich snel in en begon spoedig nieuw leven te blazen in de oude plannen om het in 1908 in het Frans uitgegeven standaardwerk over de lettergieterijen in Ne derland van de 15de tot de 19de eeuw, in een Engelse, bij gewerkte versie tot stand te brengen. Geen gemakkelijke taak was dat. Om verschillende redenen had het project een aantal jaren stilgelegen waardoor de animo, ook bij Harry Carter - die er reeds van 1948 aan gewerkt had - was ingezakt. Met geduld, vasthoudendheid en nauwkeu- 193 PETER E.M. HAMMANN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 195