righeid heeft zij de coördinatie voor deze uitgave op zich genomen en met succes! Bij de viering van het 275-jarig bestaan van Joh. Enschedé en Zonen in 1978 was dit unieke, geheel met de hand gezette boekwerk gereed. En het was een grote voldoening voor Gonne toen kort daar na in haar aanwezigheid in Oxford het boek aan Harry Carter werd gepresenteerd. Een ander groot object was de tentoonstelling In de Blye Druck in de Vleeshal ter gelegenheid van het bedrijfsjubi- leum in 1978, die geheel onder haar leiding en verant woordelijkheid tot stand kwam en in korte tijd door bij na 15.000 bezoekers werd bezocht. Onder deze successen bleef zij heel eenvoudig zichzelf, geïnteresseerd in het museumwerk en alles wat daarmee te maken had. Zij was nauwkeurig van aard en in haar kleine handschrift maakte zij vele aantekeningen, waar bij zij de taal op bijzondere wijze, weloverwogen han teerde. Met gevoel voor humor kwam zij recht voor haar mening uit, tegenover iedereen, je wist wat je aan haar had. Als vanzelf vonden velen, zowel uit het bedrijf als van buiten, de weg naar het museum met vragen van al lerlei aard. In veel zaken werd een beroep op haar gedaan: hulp voor tentoonstellingen, inlichtingen waarvoor dikwijls onder zoek en studie nodig waren, correspondentie met een grote kring specialisten en algemeen geïnteresseerden, contact met andere musea, ontvangen van bezoekers enz. Zij werd secretaris van de Dr. P.A. Tiele Stichting, raak te betrokken bij de bibliofiele uitgaven van het Hof van Johannes en speelde een belangrijke rol bij het ontstaan en de ontwikkeling van het Draaiend Museum. Misschien kwamen er ook wel eens te veel vragen op haar af, maar zij genoot van het werk en zij wist en waardeer de dat zij te allen tijde ook op anderen kon rekenen als er hulp of raad nodig was. Haar onderzoek en kennis leid den tot enkele artikelen in het tijdschrift Quaerendo en hadden uitnodigingen tot gevolg uit het buitenland. Zo trad zij in ^82 op in een forum tijdens een typografisch- historische studieweek in Oxford. Aan een uitnodiging voor een lezing in de Verenigde Staten kon helaas geen gevolg meer worden gegeven. Na een operatie ongeveer vier jaar geleden wisten wij dat haar gezondheid risico liep, maar - met haar - hadden wij goede hoop. Zelf bleef zij altijd even opgewekt en sprak zij bij voorkeur niet over hetgeen waarover wij ons vooral de laatste tijd toch wel ongerust maakten. Nie mand had het einde zo snel verwacht. Tot kort voor haar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 196