ningen geweest. Naast deze functie was hij lid van Com missie Onderwijs van de vereniging van Nederlandse Ge meenten en deed hij veel voor het vormingswerk voor werkende jongeren. Na zijn pensioen kwam hij naar Haarlem, de kust bleef hem toch trekken. Ben Liese bleef actief, hij werd lid van de wijkraad Schalkwijk en bleef dit twee jaar. Toen splitste deze wijk raad zich op in vier wijkraden, waar de Boerhaavewijk- raad er één van was. Ben Liese die zelf in deze wijk woonde werd voorzitter van de Boerhaavewijkraad. Hij woonde in één van de torenflats in de wijk en kon soms plagend zeggen zo kan ik mijn wijk beter in de gaten hou den. Later werd hij secretaris van de wijkraad. Eind 1984 nam hij na acht jaar wijkraadswerk te hebben gedaan af scheid met de woorden het is mooi geweest. Door zijn wijkraadswerk kreeg hij te maken met de stich ting Buurtopbouw, een welzijnsinstelling die opbouw werkers en verbouwleiders in de wijk te werk stelt. Ook daar wist hij zijn bestuurlijke vaardigheden te benutten, hij heeft daar van 1978 tot 1984 een groot stuk werk ver zet, temeer daar de stichting in die tijd moeilijke perio den doormaakte. In Haarlem is hij ook nog actief geweest in de politiek. Tevens was hij een aantal jaren bestuurslid van de Ned. Ver. v. vrijw.Euthanasie. Zelf heeft hij gekozen voor het ongodsdienstige humanisme, maar met de erkenning van de waarde van de religie en van de religieuze mens. Ondanks zijn verschillende functies en taken heeft hij de zaken altijd héél goed uit elkaar kunnen houden. Hij sprak daar ook zelden over. Zijn bescheidenheid was kenmerkend, maar hij was ook een stimulerend mens, hij wist bijna ongemerkt nét die gene dat duwtje te geven dat hij nodig had. De laatste jaren had hij wat meer tijd om te genieten van de natuur, van muziek, van het bezoeken van tentoon stellingen, van reizen maken vooral naar plaatsen met oude en moderne bouwwerken. Alles had zijn belangstel ling. In zijn zelf geschreven afscheidsrede bij zijn crematie zegt hij dan ook of het leven in absolute zin betekenis heeft, ik heb het nooit kunnen beantwoorden. Maar wat we wel kunnen dat is er een zin aan geven. Dit is hem vol ledig gelukt. De mensen die Ben Liese gekend hebben, mogen dit als een voorrecht beschouwen. A. WALTERS 201

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 203