was zij geen gemakkelijke werkgeefster. Organisatiever mogen was niet haar sterke kant en echte inspraak duld de zij niet. Wel heeft ze aan iedereen die met haar werkte liefde voor boeken overgedragen en dat op een heel oor spronkelijke manier. Vanaf de vijftiger jaren is 'Willa' een eigen stempel gaan drukken op het literaire leven in de stad; van feestelijke boekengebeurtenissen maakte ze een echt feest en eigenlijk probeerde ze elke boekenaan- koop tot een feestelijk moment te maken. Ze leefde voor de winkel en had daarbuiten eigenlijk geen liefhebberijen, geen afleiding en was vrij eenzaam. Haar dagelijkse wandeling meer dan dertig jaar naar 't Heren hek voor de avondmaaltijd was de enige extravagantie die ze zichzelf toestond. Voor verzorgd pakpapier, een fraaie winkelnaamplaat, had ze meer belangstelling en aandacht dan voor een nieuw kledingstuk. Voor zichzelf leefde ze uitermate so ber. Ondanks al haar inspanningen is ze er niet in geslaagd een echt gezonde zaak op te bouwen; dat baarde haar wel zorgen maar verontrustte haar toch niet echt zolang ze zich kon uitleven in haar enig echte ideaal, boeken naar mensen brengen, voelde ze zich gelukkig en voldaan. De laatste paar jaar waren door haar longproblemen niet eenvoudig, al wilde ze dat nauwelijks toegeven. Ze is echt tot het einde toe doorgegaan, zonder zich te bekommeren om de eventuele continuïteit van datgene wat zij met lief de had opgebouwd. Daarom was de schok van haar dood en het gevoel verlaten te zijn groot bij haar trouwe klan ten. Willa Reinke, tussen 1951 - 1985 een kleine legende in Haarlems Boekenstad. Menigeen zal nog wel eens aan haar denken bij het tevoorschijn halen van een boekje: met een warm gevoel van dankbaarheid voor zoveel ple zierige adviezen. Dr. ir. E.C.M. Roderkerk Op 19 december 1985 overleed, op 74-jarige leeftijd, de 11 februari 1911 - 19 oud-directeur van het 'Nationale park De Kennemerdui- december 1985 nen', de heer E.C.M. Roderkerk. Hij is niet in zijn ge boortestreek, Kennemerland, waar het belangrijkste deel van zijn leven zich heeft afgespeeld, ter aarde besteld, maar is in Arnhem gecremeerd. De laatste jaren van zijn leven woonde hij in Doorwerth-Oosterbeek. 206 HENS GOTTMER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 208