b w besluiten de Oude Stad, inclusief Burgwal, het Rozenprieel en de Frans Halsbuurt aan te wijzen als achterstandgebied. Het Rijk stelt nu financiën be schikbaar om achterstand, bijvoorbeeld op gebied van onderwijs en huisvesting, op te heffen. Spaarndam begint in het oude hervormde kerkje de viering van z'n 700-jarig bestaan. Wethouder h. arnoldy (62) te Heemstede overleden, 'n 48-jarige kastelein wordt bij het sluiten van z'n café overvallen en beroofd. De complete inventaris van de 'Nieuwe Brinkmann' aan de Grote Markt wordt onder grote belangstelling geveild. De veiling geschiedt in opdracht van de in specteur van de rijksbelastingen. Wethouder leni van son opent het vernieuwde dien stencentrum in Zuid-West aan de Oosten de Bruyn- straat. Buurthuis De Ark vier zijn tien-jarig bestaan. Het raadslid c. mooy, fractievoorzitter van de vvd, vervangt wethouder g. van noort, die om gezond heidsredenen zijn functie niet kan uitoefenen. kees tops (34) overleden, redacteur-verslaggever van het Haarlems Dagblad. Wethouder leni van son opent het jeugdhonk De Poort aan de Paul Krugerkade. saskia noorman-den uyl (Progressief Heemstede) benoemd tot wethouder in Heemstede. Zij volgt ad van amerongen op. 124 Haarlemse nationale sportkampioenen worden door de burgemeester in de Gravenzaal gehuldigd. In het Gezondheidscentrum Schalkwijk wordt 'n zo genaamde 'Huiskamer' geopend, 'n klankbord voor degenen die met ambulante hulp in de geestelijke ge zondheidszorg te maken hebben. De eerste paal gaat de grond in voor een complex van 124 appartementen voor jongeren op het terrein van het voormalige Diaconessenhuis aan de Hazepaters- laan. Vier jongens (13/14 jr.) worden betrapt op het dak van de ggd. De politie laat hen voor straf 100 strafre gels schrijven: 'Ik mag niet op het dak van de Ge meentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst en de Sociale Dienst lopen'. De ouders gaan met die straf akkoord. Mevrouw m.w. schipper in het verzorgingstehuis Schalkweide en mevrouw m. jongewaard in Schoter burcht vieren hun 102e verjaardag. 211

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 213