io Met een mobiele kraan wordt het bekende schilder stuk 'Kenau en de Haarlemse vrouwen' naar de zol der van het Frans Halsmuseum gehesen en daar opge slagen. 13 De Heemsteedse roei- en zeilvereniging Het Spaarne start de feestelijkheden rond het 100-jarig bestaan. Prinses Christina brengt een bezoek aan de Grote of St.-Bavo kerk. 15 De Literaire Instuif Haarlem viert haar derde lu strum. victor VROOMKONiNG uit Nijmegen wint het poëzie- concours in de Egelantier. Wethouder kraak geeft symbolisch het signaal tot restauratie van het Frans Loenenhofje in de Witte Herenstraat. 17 Uit een onderzoek van de Gemeentelijke Dienst Bouw- en Woningtoezicht blijkt dat in de Oude Am sterdamse Buurt 200 particuliere woningen min of meer verzakt zijn. b w laten een voortgaand onder zoek instellen en voteren daartoe 25.000. 18 Na een 32-jarig lidmaatschap neemt leo roozen- krans afscheid van de Haarlemse Sportraad. 19 De heer h. grondel, hoofd afdeling Ruimtelijke Or dening in het stadhuis, neemt afscheid. Mr. p.m.b. schrijnen benoemd tot directeur van de Noordhollandse Bestuursacademie in Heemstede. Hij volgt de heer g.a.c. verwij op. 20 De Haarlemse politie houdt vier jongemannen in de Zijlstraat aan, verdacht van doodslag op twee agen ten. 23 Wethouder c. mooij van Volkshuisvesting opent een expositie over de nieuwbouw en renovatie van het Bo termarktcomplex. 26 In de Kleine Houtstraat wordt een bovenwoning vol ledig door brand verwoest. 27 De Haarlemse padvinderij viert in de Sporthal het 75- jarig bestaan van Scouting Nederland. ben liese (75) overleden, oud-wijkraadlid van de Boerhaavewijk en oud-voorzitter van de Stichting Buurtopbouwwerk, oud-burgemeester van Wilder- vank en Ten Boer. Mei 1 Dokter p. de smit neemt afscheid als geneesheer-di recteur van het Verpleeghuis Boerhaave. 2 De groep 'Leerlingen tegen discriminatie' van de Spaarne Scholengemeenschap krijgt van het provin ciebestuur een prijs van duizend gulden. Gedeputeer de r. haks overhandigt de prijs. 213

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 215