In een woning aan de Spaarnwouderstraat wordt het stoffelijk overschot gevonden van een West-Duitser, overleden na het gebruik van heroïne. 3 Sympathisanten uit Haarlem en omgeving van de Dwaze Moeders in Argentinië houden 'n stille tocht in Haarlem. 5 Aan de Brouwersvaart wordt 'n nieuw ontmoetings centrum geopend voor buitenlandse Haarlemmers. In de Wilhelminakerk vieren joden en christenen sa men de bevrijding. Zuid-Kennemerland viert z'n veertig-jarige bevrijding met onder andere een dropping van broodjes. 6 b. postma (85) overleden, oud-leraar mms 't Kopje. 7 FRANS nypels, hoofdredacteur van Haarlems Dag blad, overhandigt drs. r. de wit, commissaris der ko ningin in Noord-Holland, het eerste exemplaar van het boek 'Hongerwinter Kennemerland', een uitgave van Damiatepers. 12 Wethouder p. sikkema heropent de in 1984 door brand geteisterde kinderboerderij in de Haarlemmer hout. 14 Vanwege de vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek verschijnt een boekje over adriaan pauw, ambachts heer van Heemstede, ter gelegenheid van diens vier honderdste geboortedag. 15 Koningin Beatrix brengt een informeel werkbezoek aan de rijksinspectie van de milieuhygiëne in Noord- Holland, in het Kenaupark. willa reinke (71overleden, boekverkoopster. 23 Mede naar aanleiding van het bezoek van de paus aan Nederland hebben 1200 rooms-katholieken in Haar lem het predikaat r.k. op hun registratiekaart bij de burgerlijke stand laten schrappen. Wegens een bommelding wordt het belastingkantoor aan de Surinameweg korte tijd ontruimd. Het blijkt loos alarm te zijn. 26 jelmer van der meulen (85) overleden, onder meer oud-leraar en -directeur van de rijkskweekschool te Haarlem. 30 De torenspits van de Spaarnekerk is in particulier be zit gekomen en wordt naar Schalkwijk overgebracht ter plaatsing in het winkelcentrum. 31 Bij opgravingen in de Veerpolder hebben leden van de Archeologische Vereniging Haarlem resten aange troffen van een boerderij uit de elfde dan wel twaalf de eeuw.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 216