7 Het tweede Grote Markt-Festival gaat van start en duurt tot en met 15 juni. 12 Vanwege de Stichting Educatieve Tentoonstellingen en onder auspiciën van de Vrienden van de Grote Kerk wordt in de kloosterrefter van het stadhuis 'n expositie gehouden betreffende de bouw en het her stel van de Grote of St.-Bavo kerk. 13 De Volkskredietbank verhuist van de Koninginneweg naar de Gedempte Oude Gracht. Het voormalige Veronica-klooster aan het Spaarne (25 appartementen) wordt ontruimd wegens drugs handel en vervuiling. 15 Bij z'n 75-jarig bestaan wordt de Kennemer Golf- en Countryclub onderscheiden met een koninklijke ere penning. l.f. van galen, ruim vijftig jaar lid van de Haarlemse voetbalvereniging tybb, wordt onderscheiden met de zilveren ere-medaille Oranje Nassau. De gouden en zilveren ere-medaille Oranje Nassau zijn respectievelijk voor vlootschipper bart en akela hoefman van de Prins Willem zeeverkenners. Ze zijn veertig jaar bij het scouting-werk betrokken. 16 h. kolstee (71overleden, reumatoloog. 20 Mevrouw a. bosch-van kersel, Haarlems oudste, wonend in de Schoterhof aan de Plesmanlaan, wordt 104 jaar. 22 Het Haarlemmerhout Festival wordt weer gehouden en duurt tot en met 29 juni. Het nieuwe wijkcentrum voor de Europawijk aan de Oostenrijklaan wordt in gebruik genomen. f.jknol neemt als bestuurslid afscheid van de drum band Bato, zilveren medaille Oranje Nassau. 26 Het hoofd van de Godfried Bomansschool in Haar lem-Noord, jan van wiERiNGEN, benevens een der andere leerkrachten, mevrouw e. houthuizen-van beek, nemen afscheid. 27 Koningin Beatrix bezoekt de Grote of St.-Bavo kerk ter afsluiting van de restauratie en onthult een ge denksteen. In de Vleeshal wordt 'n expositie gehou den 'De Bavo in beeld' en er verschijnt een boek: De Bavo te boek. Uit de begroting voor 1986 blijkt dat B W 80.000.willen voteren voor een onderzoek naar de mogelijkheden van een gedegen Haarlem-promo tie. 28 Dr. m. van der kooi neemt afscheid als directeur van de Mariastichting.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 218