Het politiewijkteam van Schalkwijk heeft 33 jonge ren (11/20 jr.) aangehouden, die ongeveer honderd misdrijven hebben gepleegd. 29 De 'Vrienden van de Bavo' vieren de reatauratie van hun kerk en schenken een gedenkraam, gemaakt door LOUIS BOERMEESTER. juli 3 De gemeenteraad voteert 2.000.000.voor de re constructie van het Kennemerplein. WIM DE kleermaeker (ppr) neemt afscheid als raads lid en wordt opgevolgd door chris warmerdam uit Spaarndam. De gemeenteraad gaat akkoord met het voorstel van b w om de binnenstad aan te wijzen tot beschermd stadsgezicht. 4 henk w. luijmes uit Deventer wint het internationaal orgelconcours. 10 De patiënten van de Clarakliniek in Zandvoort ver huizen naar het verpleeghuis Overspaarne in Schalk wijk. 11 Haarlems Dagblad begint aan z'n honderdste verjaar dag. d. jansen viert in het verzorgingstehuis Schoterhof zijn 104e verjaardag. 12 Mgr. dr. c.j. henning (88) overleden, oud-regent van het voormalige klein-seminarie Hageveld te Heemste de en ere-kanunnik van het Haarlems Kathedraal ka pittel. 13 Uit een onderzoeksrapport blijkt dat als gevolg van de zonegrens bij het Kennemerplein het aantal bus passagiers sterk is gedaald. 14 Het Nederlands honkbalteam wordt eerste tijdens het Europees Kampioenschap, in Haarlem verspeeld. 18 Oprichting van de Stichting Nederlands Foto- en Gra fisch Centrum te Haarlem. 19 Mr. o.h. van wijk vijftig jaar in de advocatuur. 20 J. dix, vermaard tuinbouwkundige, te Heemstede 104 jaar. 24 Mgr. a. kokkelkoren (96), oudste priester van het bisdom Haarlem, te Overveen overleden. Mr. k.p. kalbfleisch (66), advocaat, overleden. 25 Drs. a.j. flipse (47) overleden, beheerder van het Mu seum Enschedé. Augustus 3 Vanwege de culturele raad Noord-Holland wordt een orgeltocht gehouden langs vier Haarlemse kerken: de Grote of St.-Bavo kerk, de Waalse kerk, de Doopsge zinde kerk en de Nieuwe kerk. 217

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 219