5 De 152 jaar oude meubel- en tapijthandel i.e. haan (bekend om z'n holle etalageruit) sluit z'n winkeldeur in de Barteljorisstraat. 7 Twee spelers van de voetbalploeg Bydgoszcz uit Po len, die deelgenomen heeft aan het Haarlem-toer nooi, vragen asiel aan. 8 Het Haarlemse Transportbedrijf Hartog bestaat hon derd jaar. 15 Uit 'n desbetreffend rapport blijkt, dat bewoners van Haarlemse gemeentewoningen samen een huurachter stand hebben van een miljoen gulden. Van gemeentewege is een economisch beleidsplan ver schenen ter verbetering van het imago van Haarlem. cees de boer (67), fotojournalist, overleden. 21 In een speelweide in Haarlem-Noord wordt een vlieg- tuigmarkeringsbom gevonden en door de Explosieven Opruimingsdienst verwijderd. chr. van warmerdam (ppr) beëdigd als raadslid. Drs. h. peschar benoemd tot regent van het St. Elisa- bethsgasthuis. De leegstaande Mackayschool aan de Richard Holka- de deels door brand verwoest. 30 Mr. J.A. VAN HASSELT, vice-president van de Haarlem se rechtbank, neemt afscheid wegens zijn benoeming tot raadsheer bij het gerechtshof in Den Haag. 29 In Haarlem gaat een driedaags jazzfestival van start. September i f.w.a. beelaerts van blokland, tot voor kort kabi netschef van de commissaris der koningin in Noord- Holland, en onder meer voorzitter van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland, benoemd tot kamerheer van de koningin. Pierre schlicher, raadslid (cda) in Haarlem, be noemd tot hoofd van het Bureau Landelijk Contact van het ministerie van wvc in de provincie Zuid-Hol land. Hij blijft lid van de raad. 2 Burgemeester mr. e. schmitz ere-voorzitter van het 155-jarige Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap. Mr. l. de gou neemt als zodanig af scheid en wordt ere-lid. 4 De trap van het bordes van het stadhuis, afgesloten wegens de restauratie van de gevel, weer in gebruik. Vier kunstenaars (roland ruseler, erik prins, jan willem post en de Chileen gaby) hebben op de muur van de gymnastiekzaal aan het Doelenplein, nabij de stadsbibliotheek, 'n opvallend en groot schilderstuk vervaardigd, dat de aandacht moet richten op Am nesty International.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 220