7 De Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne viert haar eeuwfeest in de schouwburg met een revue. 8 Pastor j.a. van der stok neemt afscheid van de ka thedrale parochie van Sint Bavo. 9 De hulpbisschop van Haarlem, mgr.dr. J. lescrau- waet, benoemd tot lid van de Raad van Kerken. Staatssecretaris j. van der reijden van wvc slaat de eerste paal de grond in voor de nieuwe tribune van de hfc Haarlem, die 2500 zitplaatsen zal bieden. 11 De Haarlemse gemeenteraad neemt afscheid van wet houder g. van NOORT en het raadslid ijske (beiden wd). 13 Het medisch kleuterdagverblijf Margriet bestaat veer tig jaar.Burgemeester schmitz opent het nieuwe poli tiebureau in Schalkwijk. 14 Prinses margriet overhandigt namens de 100-jarige roei- en zeilvereniging Het Spaarne een cheque van 5.000.aan de heer r. kroes, voorzitter van de Stichting Roeirevalidatie. 15 Wethouder loeki van balen opent de nieuwe open bare basisschool De Wilgenhoek aan de Wilgenstraat. Het diocesaan Beraad Districts Kathecheten uit in een brief aan de bisschop van Haarlem zijn verbijstering over diens rechtlijnige uitleg van de bijbel en de onbe grijpelijke toepassing daarvan. 16 Machinefabriek Figee verwerft een miljoenen-order: de bouw van 'n 250-tons drijvende kraan voor de ha ven van Liverpool. 17 j.h. bey (61), oud-directeur van de Gemeentelijke Volkskredietbank, overleden. 18 De Vereniging Haerlem presenteert b w 'n her bouwplan voor de molen De Adriaen met daarbij 22 woningen aan de Scheepmakersdijk. Het ontwerp is van de architecten braaksma en roos. 20 De Gereformeerde Gemeente (Vrijgemaakt) betrekt haar nieuwe kerk De Fontein, ingericht in de vroegere Frans Halsbioscoop. De stedelijke werkgroep Alleenstaanden Haarlem overhandigt wethouder mevrouw l. van son het rap port 'Alleen in Zuid-Kennemerland' 25 h.c. van hulst onderscheiden met zilveren medaille Oranje Nassau bij zijn afscheid van de Nutsspaar- bank. 26 a. eskes onderscheiden met gouden medaille Oranje Nassau bij zijn afscheid van het Hoogheemraadschap voor de uitwaterende sluizen in Kennemerland en West-Friesland. 219

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 221