28 Bisschop bomers wijdt hans fonck tot priester. De neomist zal in de kathedrale parochie worden ingezet. De Nederlandse schilder/schrijver armando ontvangt uit handen van wethouder c. mooy de voor het eerst toegekende Jacobus van Looyprijs. Oktober i Het voormalige Diaconessenhuis aan de Hazepaters- laan, vermoedelijk ten gevolge van brandstichting, gedeeltelijk verwoest. 2 Mevrouw g.j. gerbrands (wd) geïnstalleerd als raadslid. th.m. van erp (72) te Heemstede overleden, oud-di recteur van Hoogovens. 3 De vwo/Havo-scholen Triniteitslyceum aan de Zijl- weg en het Dom Helder Camara College in Schalk wijk krijgen het fiat van de minister van Onderwijs om te fuseren met de Porta Vitae-Mavo te Hoofd dorp. De heer p. stapel, directeur van de gelijknamige scheepswerf in Spaarndam, neemt na 37 jaar afscheid van zijn personeel en ontvangt uit handen van wet houder kraak de onderscheiding van Officier Oranje Nassau. Het historische orgel in de Nieuwe Kerk na restaura tie weer in gebruik genomen. 4 Het hofje van Heythuysen na grondige restauratie weer opengesteld. Mr. j. visser, oud-ambassadeur voor Nederland in Stockholm, (83), overleden, bewoner van het Huis te Manpad in Heemstede. Gedeputeerde rinus hak onthult groot beweegbaar project, gemaakt door arie jansma, in de Pieter straat. 5 De Noorderschool aan de Velserstraat vier haar 75- jarig bestaan. De door de Tros georganiseerde halve marathon trekt honderden deelnemers en duizenden kijkers. Als win naar finisht GERARD NIJBOER. De Bavo-dag viert haar tiende lustrum met de mede werking van het Belgische Gent. 6 Bernard BARTELiNK, organist, viert zijn veertig-jarig jubileum in de kathedrale basiliek en wordt vanwege de Gregoriusvereniging onderscheiden. Mevrouw m.h. koelemij-v.d. veldt bij haar ver vroegd uittreden bij de Haarlemse Kruisvereniging vereerd met de legpenning en onderscheiden met de draagspeld van het Landelijk Kruiswerk. 220

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 222