i2 Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Spaarndam wordt een tentoonstelling ingericht in het Dorpscentrum. Er wordt ook een reünie gehouden van (oud)Spaarndammers. 19 frans hagen uit Twello wint het César Franck Con cours in de Haarlemse kathedraal. 20 Drie gemaskerde mannen overvallen de wachtpa- trouille in de Ripperda-kazerne en beroven die van haar wapens. 21 De Kennemer Kunstijsbaan verwerft een energiebe- sparings trofee en krijgt die uitgereikt door minister 23 De gemeenteraad besluit vijf groengebieden aan de rand van Haarlem te bestemmen voor de bouw van totaal 3000 woningen. 25 Op inititatief van de Kamer van Koophandel neemt 'n groep bedrijven uit het district een permanente ten toonstelling in gebruik in het World Trade Center in Amsterdam. p. bakker, ambtenaar bij het Frans Hals Museum, neemt na een veertig-jarige diensttijd afscheid. Bij zijn afscheid van de stadsbibliotheek wordt direc teur c. van dijk benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, en krijgt hij uit handen van wethou der van schooten de erepenning van de gemeente Haarlem uitgereikt. 26 De afdeling Haarlem van de Bouw- en Houtbond van het fnv bestaat honderd jaar. Het gemeentebestuur besluit maatregelen te nemen tot sluiting van een aantal bordelen in de Begijnen- buurt en een halt toe te roepen aan de uitbreiding van de raamprostitutie. 31 h.j. kerkmeester neemt afscheid als directeur Ne derland en als regio-directeur in Haarlem van de Ra bobank. In beginsel hebben b w besloten het foto-archief van de uitgeverij De Spaarnestad over te nemen, mede in verband met de plannen van het Nederlandse Fotografische Centrum, dat onderdak zou kunnen krijgen ter plaatse van het Enschedé-complex aan het Klokhuisplein. Mevrouw a.m. koopman-iwema directeur bij de Alge mene Werkgeversvereniging. November 1 Wethouder ab van schooten reikt de Laurens Jansz Costerprijs uit aan de Uitgeverij Meulenhoff Educa tief. VAN ARDENNE. 221

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 223