piet MOLiToiR (ioi) overleden, destijds een bekende verschijning in het Haarlemse straatbeeld. 22 De Haarlemse gemeenteraad sluit de behandeling van de begroting 1985 af, die tenslotte een tekort oplevert van 2.547.000. Slagerij Eeltjes in de Zijlstraat viert z'n eeuwfeest. 23 Dr. a.w. thöne (69), dermatoloog, overleden. 25 Pierre verdonck (75), pianist, overleden. 26 Burgemeester schmitz, beschermvrouw van de Haar lemse Politie Sportvereniging. 28 Bij opgravingen in de Kleine Houtstraat worden scherven en andere resten, zelfs een stenen kannetje, uit de twaalfde eeuw gevonden. 29 Burgemeester schmitz reikt tijdens een plechtigheid in de Gravenzaal de Hogenbijlprijzen uit aan de smal- filmer hans plas uit Haarlem en aan het Amsterdam se echtpaar rester (klassieke muziek). December 3 Mevrouw i. kramer-borghgraef pauselijk onder scheiden met 'Pro Ecclesia et Pontifice' wegens haar vele verdiensten voor het katholieke onderwijs en an dere (sociale) activiteiten. 8 De hfc Haarlem neemt z'n nieuwe tribune in gebruik. 9 Het Frans Halsmuseum begroet het echtpaar de mooy-stathi als z'n 200.000ste bezoeker dit jaar. 11 Ing. jan hoek, directeur van de gemeentelijke dienst voor de volkshuisvesting, wordt bij zijn afscheid be noemd tot ridder Oranje Nassau. 12 Mgr. dr. j.m. groot, officiaal van het bisdom Haar lem, benoemd tot ere-kapelaan van de paus. Ten gunste van het Historisch Genootschap nzh wordt een Blauwe Tram (Amsterdam-Haarlem-Zand- voort) uit 1923 Haarlem binnengevoerd. 13 Tijdens een vergadering in Haarlem besluiten onge veer dertig gemeenten met meer dan 200 monumenten (waaronder ook Haarlem) nauwer te gaan samenwer ken om sterker te staan tegenover de rijksoverheid. 16 Het imwa en het cmw, de twee confessionele instellin gen voor maatschappelijk werk, fuseren tot de Stich ting Maatschappelijk Werk Zuid-Kennemerland. 18 Wegens restauratie van de raadszaal vergadert de ge meenteraad op de Gravenzolder. De gemeenteraad besluit het slachthuis op te heffen. De opstallen worden verkocht voor 550.000.aan de Haarlemse Slagerslijn B.V. 19 Dr. ir. e.c.m. roderkerk (74) overleden, oud-direc teur van het Nationale Park De Kennemerduinen. 223

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 225