derijen zo'n vier eeuwen later ruimschoots vergoed door er Schalkwijk circa 14.000 woningen voor terug te geven. Maar dat is een ander verhaal. De boerderij aan de Noord -Schalkwij kerweg 128/130 Deze inmiddels verdwenen boerderij van Willem van Lieshout was voorheen getekend C 6 en stond op de plaats waar nu de kantoren van het schildersbedrijf G.C. van Berkel B.V. aan de Noord-Schalkwijkerweg nr. r30 en de bungalow van mevrouw C.C. van Berkel-Metse- laar aan de Noord-Schalkwijkerweg 128 liggen. Deze boerderij was tot 1930 eigendom van Ernestus Wilhelmus van Lieshout, van beroep landbouwer, die deze boerderij toen aan Cornelis Dorlandt, van beroep café-houder in perceel Noord-Schalkwijkerweg 132, verkocht.6' Tussen r858 en r930, in totaal 72 jaar, is de boerderij Werklust eigendom geweest van vier generaties Van Lieshout. In het begin van de negentiende eeuw heette de op deze plaats staande boerderij met bijbehorende stal nog Van 't Roodend, van ouds genaamd Lauwrenberg, welke boer derij in 7798 werd beschreven als: een capitale, hegte, sterke en compleete huijsmans of boerenwooning met desselvs erve en werve, verdere ge timmerten en daarbij gelegen landerijen, staande en gele gen tot Noord-Schalkwijk onder de banne van Haarlem- merliede, bestaande de woning in een groot voorhuijs 88 De voormalige woning (voorzij de) van Willem van Lieshout aan de Noord-Schalkwijkerweg 128/ 130. Het aangebrachte bordje 'onbewoonbaar verklaarde wo ning' is nog duidelijk zichtbaar. (Foto J.S. van Straten, 1967)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 90