rende grond aan de Schalk wij kerweg op nr. C n, nader hand gelegen aan de Noord-Schalkwijkerweg nr. 142. Hendrik Blom had deze boerenwoning na 1875 laten bouwen, nadat hij de grond, welke begrensd werd door het jaagpad langs het Spaarne, van Adrianus Petrus van Bruggen voor ƒ250,- had gekocht.25' Nadat Arnoldus Vink de boerenwoning voor ƒ1800,- had gekocht liet hij in 1905 ten noorden van de boerderij een grote schuur met op de werkvloer een maalderij, voorzien van motor kracht, bouwen.26' Toen Arend Vink in 1912 overleed na men zijn weduwe Maria Elisabeth de Mol en zijn zoon Hendrikus Petrus het bedrijf over. In 1925 liet Hendri- kus Petrus Vink, kort voordat hij het gehele bedrijf in het bezit kreeg, het geheel verbouwen op dusdanige wijze dat er twee elektromotoren konden worden geplaatst.28' Een met een paardekracht tot 15 pk en de andere met een paardekracht tot 25 pk. In 1931 werd het bedrijf na over lijden van Hendrikus Petrus Vink verkocht aan Marinus Jakobus Vos,29' die het bedrijf in 1936 veranderde in de 'Tarvo Meelfabriek'.30' In 1938 brandde een groot deel van het complex af, waarna het resterende deel, inclusief een transformatorgebouw, in 1951 werd verkocht aan de N.V. Bakkers Houthandel. In de tijd dat de familie Vink woonde en leefde op de boerderij lag ten noorden van de woning in de bijbeho rende tuin een breed looppad met witte steentjes en geel achtige kinderhoofdjes dwars door een, door de buurt chique genoemde tuin met een grote stenen pauw erin. De autochtone Schalkwijkers noemden de familie Vink standsboeren. Ze reden iedere zondag in een gelakte kap- wagen naar de voormalige Spaarnekerk en niet in een til bury zoals andere boeren. Het gehele oorspronkelijke complex is inmiddels verdwenen en sinds enkele jaren vervangen door eigentijdse bebouwing, eigendom van J.C.M. Vijn. De boerderij aan de Tussen 1863 en 1876 bouwde Hendrik of Hein Willemse, Noord-Schalkwijkerweg landbouwer van beroep, op de plaats waar nu de woning, nr- '4^ genaamd De Stolp ligt aan de Noord-Schalkwijkerweg nr. 146, voorheen Schalkwij kerweg C n, een: huismans woning met stalling, hooihuis.1[> Samen met het bijbeho rende werf, erf en moesland werd het geheel in 1876 ver kocht voor ƒ2300,- aan Willem of Wilhelmus Verzand- voort, die daarop het boerenbedrijf voortzette. In 1892 werd door de weduwe van Willem of Wilhelmus Ver- zandvoort, Ida Maria Lommerse, die inmiddels her trouwd was met de landbouwer Hendrik Coenen, het be- 93

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 95