ri 1606, 11 november 1606 en 9 januari 1607 wordt Dirck Diricksz. de Jonge nog schipper van beroep ge noemd. Kort daarna echter werd Dirck Diricksz. lid van het Brouwersgilde en werd hij in een hypotheekakte, ge dateerd 12 februari 1612, vermeld als brouwer van het Scheepje. De brouwerij die hij had aangekocht was waarschijnlijk samengevoegd met een andere brou werij, 'De Vogel struijs'. Uit documenten blijkt dat de brouwerij gedeeltelijk aan andere brouwers behoorde, onder andere aan Johan Claesz. Loo. Het woonhuis, waaruit het interieur afkomstig is dat zich nu in Phila delphia bevindt, behoorde echter volledig aan Dirck Diricksz. en zijn familie. Hij bleef echter aankopen doen totdat hij het grootste gedeelte van de brouwerij in eigen bezit had. De naam van de brouwerij 'Het Scheepje' hangt misschien wel samen met zijn vroe gere beroep. In de gevel van het later veranderde huis bevindt zich nog steeds een gevelsteen, daterend uit het eerste kwart van de zeventiende eeuw, versierd met een relief van een varend zeilschip en het opschrift Godt bewaert het schip. Het ging Dirck Dirickz. goed als brouwer. Hij breidde zijn bezittingen uit en kreeg toestemming om een wind molen op het terrein van zijn brouwerij te bouwen. Bo vendien mocht hij aan de tegenwoordige Dijkstraat huizen laten bouwen, die hij weer doorverkocht. Er zijn documenten bewaard, opgemaakt 28 maart 1616, 6 februari 1618 en 2 juni 1618, die op deze transacties betrekking hebben. Hij werd in 1618 bij het verzetten 99 I nterieur voor de ontmanteling, foto uit K. Sluyterman, Oude Interieurs in Holland, 's- Gravenhage 1908.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 101