Catharina en Cornelia Dicx en hun echtgenoten de lei ding van de brouwerij. In 1818 liet de familie 'Het Scheepje' openbaar verkopen. De brouwerij werd voortgezet tot 1916, toen het complex verkocht werd aan de gebroeders Stuyt, kaasexporteurs. Zij lieten de gebouwen in 1918 voor hun eigen doelein den verbouwen. Toen werd ook de zeventiende-eeuwse kamer uit 'Het Scheepje' verwijderd en verkocht. In 1926 waren de meeste gebouwen die tot de brouwerij hadden behoord ontmanteld en de voormalige brou werij werd een drukkerij. In het voormalige woonhuis werden kantoren ingericht. Er bestaan geen schilderijen, tekeningen of gravures uit de zeventiende of achttiende eeuw waarop het woonhuis voorkomt. Een aquarel van Franciscus Mi- latz, die rond 1800 werd gemaakt van een uitzicht op de Scheepmakersdijk, toont uiterst rechts een stuk van 'Het Scheepje'. Het woonhuis is echter niet zichtbaar, wel de windmolen daarachter en een klein pakhuis naast het woonhuis. Dit pakhuis met jaartal 1690 in de gevel en het linker deel van het woonhuis staan op een foto die vóór 1915 is gemaakt. 'Het Scheepje' was toen nog brouwerij, zoals blijkt uit het opschrift op het pakhuis. Het woonhuis toont een totaal gewijzigd uiterlijk, waarschijnlijk uit het begin van de negentiende eeuw. Misschien liet de nieuwe eigenaar het woonhuis ver bouwen nadat hij de brouwerij in 1818 had gekocht. De ramen werden vergroot en kregen een andere verde- Op deze foto, die voor 1916 ge maakt moet zijn, is de brou werij nog in bedrijf. (Foto ge meente-archief) IOI

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 103