zoo- ko ren, •der ïaar /an- lijft weg len, lar- tot g te IR. W. B. J. POLMAN DRS. J. B. UITTENHOUT Monumentenzorg Haarlem Alle foto's, tenzij anders vermeld, monumenten zorg Haarlem, sectie bouwhistorie, Jos Fiel- mich Het gaat goed met de Haarlemse monumenten met als consequentie daarvan dat het niet mogelijk is geweest over het jaar 1985 een verslag uit te brengen in dit Jaarboek; uit de vele reacties daarop blijkt niet ieder een de logica van de eerste zin te begrijpen. Sedert meer dan tien jaar heeft de afdeling Monumen tenzorg van het bedrijf Openbare Werken (hierna Mo numentenzorg Haarlem genoemd) te maken met een personeelsstop ondanks de belangrijke toename van werkzaamheden. In het afgelopen jaar en in het ver slagjaar leidde dit tot een zodanige culminatie van werkzaamheden dat het 'ook nog' vervaardigen van een verslag binnen de daarvoor gestelde termijn niet haalbaar was. De stroom van aanvragen voor vergunningen en sub sidies is-mede onder invloed van de komst van het stadsvernieuwingsfonds-vermenigvuldigd en daarbij is de complexiteit van de materie evenredig gestegen; dit betekent niet alleen dat de behandeling van de stuk ken aanzienlijk meer tijd is gaan kosten, maar dat de assistentie aan de aanvragers en architecten geinten- siveerd is. Slechts door het weglaten van alle 'franje', waaronder bijvoorbeeld een jaarverslag als dit valt, kan voorkomen worden dat de achterstanden in het werk het toelaatbare overschrijden. Ook de viering van het 30-jarig bestaan is hier in be langrijke mate onder gevallen, hetgeen uiteraard door het unieke karakter van deze afdeling ten zeerste valt te betreuren. In de personele sfeer leed de afdeling daarbij een ge voelig verlies door het vertrek van de heer P. J. Deel, die gebruik heeft gemaakt van de vut. Praktisch vanaf de start van Monumentenzorg Haarlem heeft hij deel uitgemaakt van de bemanning en als geen ander was hij bekend met de vele gemeentelijke monumenten, zo als het stadhuis, de gebouwen van het Frans Hals museum enkele hofjes, de torens, de woonhuismonu- 167

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 169