ven van de nodige tegenslag, is op 28 april door de wethouder Volkshuisvesting-nog juist voor zijn af treden-het 12 appartementen tellende pand geopend. De heer drs. C. Mooij overhandigde daarbij aan de oudste bewoonster (64) de sleutels, daarmee een van de doelen van de verbouwing benadrukkend, namelijk het bieden van huisvesting aan vooral oudere bewo ners, die om de een of andere reden niet meer in hun vroegere woning in de binnenstad kunnen blijven. Ve len van hen hebben jaren moeten wachten op een der gelijke gelegenheid. Dat het project van de grond is gekomen is onder meer te danken aan het feit dat een reeks van subsidiemogelijkheden op het pand van toe passing zijn verklaard: restauratiesubsidies van rijk, provincie en gemeente, volkshuisvestigingssubsidies, werkgelegenheidspremie e.d. Soms ontstaat er in een stukje van de stad plotseling een concentratie van activiteiten, die vooraf niet voor spelbaar is. Uiteraard is dat voor elk pand anders om dat de behoefte, de bestemming en de toestand waarin een pand zich bevindt anders is. Voor het pand nr. 96 hebben de werkzaamheden be trekking gehad op herstel van de achtergevel; het met selwerk moest op een aantal plaatsen aangeheeld wor den terwijl tevens van de gelegenheid gebruik is ge- Zijlstraat 96-100 Zijlstraat 98-100, circa 1885. Foto: Rijksdienst voor de Mo numentenzorg Zeist. Zijlstraat 27, voor de restaura tie. 1980. Zijlstraat 27, na de restauratie, 1987- 198

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 200