et lij er an an en in- in- en en 9i :id er; fa. te- ij n Beelden 25 Ier in rn- ïkt [en ek- ait- >86 ler- dat de en het Uiteraard is met de panden, die hiervoor de revue zijn gepasseerd, slechts een zeer beperkt aantal aan bod geweest van de vele herstel- en restauratiewerken die in de loop van 1986 aan Haarlemse monumenten zijn verricht. Van een uitputtend verslag is bewust afge zien. Afgezien van het feit dat het verslag dan een veel voud aan pagina's van het Jaarboek in beslag zou ne men, levert het in vele gevallen een nauwelijks interes sant verhaal op. Objecten, die een graadmeter kunnen vormen van het groeiend vandalisme, zijn de kunstuitingen op tal van plaatsen in de gemeente. Een enkele keer bereikt de bekladding of vernieling de krant of zelfs de landelijke pers, zoals dat bij de beeldengroep van prof. Bronner het geval is geweest. Het bekendste Haarlemse gezin in 1986 werd zonder twijfel de beeldengroep aan de Jan Prinslaan, genaamd 'het gezin' van de beeldhouwer J.M. Veldheer. Eind augustus werd dit kunstwerk-vermoedelijk door een aanrijding-vernield; omdat niemand zich om de brok stukken bekommerde en de eigendomssituatie aller minst duidelijk was, heeft de afdeling Onderhoud van Monumentenzorg Haarlem (belast met de zorg voor de gemeentelijke beelden op de openbare weg) de res tanten opgeslagen in afwachting van verdere ontwikke lingen. De beeldengroep werd in 1958 in aanwezigheid van Jan Prinslaan, beeldengroep 'hel gezin', 1978. in ïn fS- 203

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 205