de A. M. NUMAN EN :rs) J. M. POLDERMANS je- Archeologische kroniek Zijlstraat 61 (a.w.h,) Barteljorisstraat 39 Klein Heiligland 97 Grote Markt 2 Korte Hofstraat 13-15 Korte Begijnestraat 1 Zuiderpolder (a.w.h.) Bij een waarneming op een binnenplaats werden resten van een fundering en een vloer aangetroffen, beide van recente datum. Waarneming verricht in en onder de vloer van een ióde-eeuwse kelder. Fundering van één van de kelder pilaren onderzocht. Geen vondsten. Bij een inpandig niet-stratigrafisch onderzoek werd een keldertje, voorzien van een tongewelf, aangetrof fen. Een booronderzoek leverde informatie over de sa menstelling van de bodemgelaagdheid op. Datering van de (weinige) vondsten: 17de en 18de eeuw. Waarneming verricht in de kelder onder de Raadszaal. Tevens werd de overkluizing van de Beek ter plekke onderzocht. Tijdens een niet-stratigrafisch onderzoek werd een drietal kelders onderzocht. Tevens werd een fundering onderzocht waarbij een beerput tevoorschijn kwam. De datering van de weinig spectaculaire inhoud van de put kon gesteld worden op 17de en 18de eeuw. Bij een stratigrafisch onderzoek op een binnenplaatsje werd een wirwar aan rioleringen, afvoergootjes en fun deringen aangetroffen. Tevens werd een beerput ge vonden die opviel door een nog niet eerder aangetrof fen verstevigingconstructie; een uitwendige kruisrib- constructie. Zowel beerput als goten leverden vondst materiaal op dat gedateerd kon worden als toebehorend aan de 17de en 18de eeuw. Bij een onderzoek in de noordwesthoek van de polder werd over een afstand van 135 meter de oostwand van een uitgraving getekend. In een van de bodemlaagjes, een zandlaagje, werden in zout milieu voorkomende 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 229