tegenover onze voorzitter verklaard dat de gemeente er niet over denkt om een monument van de schoon heid en het belang als De Hoofdwacht ooit te verkopen. Vooruitlopend op de grote uitwendige restauratie in de jaren 1988-1989 en gerustgesteld door de burgemees ter heeft het bestuur aan het einde van het jaar op dracht gegeven om de keuken en de toilet-groep be neden in De Hoofdwacht te verbouwen en te vernieu wen, zodat het gebruik van De Hoofdwacht door onze vereniging en de vele daaraan gelieerde groepen, ver enigingen en stichtingen op een betere en comfortabe ler wijze kan geschieden. Tot slot kan het bestuur nog mededelen dat er hard gewerkt is aan het veranderen van de statuten van de vereniging; de nieuwe versie zal de komende Algemene Ledenvergadering worden voorgelegd. Molen de Adriaan In 1986 is onze vereniging samen met de Stichting Molens Zuid Kennemerland en de gemeente alsmede een aantal deskundige personen doorgegaan met het uitwerken van de plannen om te komen tot de herbouw van de in 1932 afgebrande molen De Adriaan. Een groot probleem vormt vooral het vinden van een goede bestemming voor de onderruimte waardoor een verant woorde exploitatie mogelijk wordt. Ook de toekom stige bestemming van de scheepswerf van de gebroe ders Zuidam speelt een rol in het hele verhaal. Positief werkten vooral het opgraven van de oude fundamenten door het archeologische team onder leiding van stads- archeoloog Maarten Poldermans en de bouw van een prachtig groot schaalmodel. Het bestuur hoopt dat in 1987 de plannen definitief rond gemaakt zullen wor den en dat er dan genoeg (commerciële) belangstelling zal bestaan om de herbouw te realiseren. Hofje kreeg licht Dank zij een door onze vereniging gegeven subsidie kon het Frans Loenenhofje ter ere van de restauratie van het hofje zelf een kostbare antieke lantaarn laten restaureren. Aantasting Bakenesser- Helaas is het onze vereniging en de buurtbewoners niet gracht gelukt om te voorkomen dat een nieuwbouw-complex aan de Bakenessergracht uitgevoerd gaat worden in een witte steen die totaal niet past in zijn historische omgeving. Het betekent een ernstige aantasting van het fraaie beeld dat de bebouwing aan de gracht ople vert. 235

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 237