is om tegen bepaalde ontwikkelingen te protesteren, maar dat het zeer goed werkt als de protesterende par tij met een (goed/bruikbaar) alternatief komt. Lezingen en andere ac- In maart was onze eerste en wel zeer bijzondere 'le- tiviteiten zing'. Drie oude films van de Haarlemse schrijver-ci neast Dick Laan werden vertoond. Dick Laan maakte tussen 1917 en 1948 24 speelfilms en 29 documentai res. Een deel van dit werk is na zijn overlijden onderge bracht in een stichting die zorgt voor het beheer, de restauratie, de conservering en het vertonen van de films. Mede door een in 1984 gegeven subsidie van 'Haerlem' kon met het restaureren worden begonnen. In de film 'Door een manchetknoop' zijn onder andere beelden te zien van Zandvoort begin twintiger jaren en de ruïne van Brederode. De film 'Voetbal' is niet alleen beroemd geworden door de vele Haarlemse prominen ten die er een rol in speelden of de bekende voetballers van die tijd, maar vooral door de droom van een kleine supporter die van de tribune wordt gehaald om doel man Gejus van der Meulen te vervangen. De droom (van een HFC-ertje) wordt verpletterd onder een steeds groter wordende voetbal. De derde film was een nage speelde reportage over 'Onze Wagnerkade in oorlogs tijd' waarin de dagelijkse beslommeringen van de fa milie Laan en hun buren in 1944 zijn vastgelegd zoals de rantsoeneringen, de vervoersmiddelen, het verplich te wachtlopen langs de Wagnerkade en.de stiekeme filmavondjes! Op 7 april werd in samenwerking met de Stichting Ons Bloemendaal een lezing georganiseerd. Bert Sliggers sprak op zijn eigen vertrouwde manier over 'Bloemen daal 350 jaar Kerk en Dorp'. Naar aanleiding van het 350-jarig bestaan van de Hervormde Gemeente in Bloemendaal schreef Sliggers een boek waarin niet al leen aandacht werd geschonken aan de Hervormde Ge meente, maar waarin tal van 'wereldse zaken' aan de orde zijn gesteld zoals de cultuur en de sociaal-econo mische geschiedenis van Bloemendaal. De maand mei was gereserveerd voor de geschiedenis van Hillegom. De heer A. M. Hulkenburg verzorgde eerst op 13 mei een boeiende lezing met dia's over Hil legom en liet ons dit alles nog eens 'live' zien op de door de spreker georganiseerde luilakwandeling, vier dagen later. Het tweede deel van de Algemene Ledenvergadering, die plaats vond op 17 juni in de 'Schoterburcht', stond 237

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 239