in het teken van het overhandigen van onze twee-jaar lijkse 'Haerlem-prijs' (voor 1985) aan de twee win naars, de dames Francisca de Haan en Dineke Stam. Hun studie naar ongehuwde vrouwen in Haarlem in de eerste helft van de negentiende eeuw werd bekroond en verscheen als deel vier in onze eigen 'Haerlem- reeks' onder de titel: 'Jonge dochters en oude vrijsters'. Een bijzonder groot succes voor Haarlem in het alge meen en onze vereniging in het bijzonder vormden de 'Haarlem-Promotie-dagen' op 20 en 21 juni. Voor het eerst sinds vele jaren werd de onderverdieping van onze zetel 'De Hoofdwacht' aan de Grote Markt 17 voor het publiek opengesteld. De in ploegendienst aan wezige bestuursleden mochten er niet alleen vele leden begroeten maar ook enkele tientallen nieuwe inschrij ven. Bijna vijftienhonderd bezoekers bewonderden het interieur en lieten zich informeren over de plannen tot herbouw van de molen 'De Adriaan', waarover een kleine expositie was ingericht. In de periode na de zomervakantie beleefde onze ver eniging een drukke tijd, waarin sprake was van een duidelijke opbloei die merkbaar werd in goede lezin gen die door steeds meer mensen werden bezocht en door een flinke groei in het ledental. De nieuwe leden konden voor een groot deel worden genoteerd tijdens de twee dagen van de Historische Jaarmarkt die eens in de twee jaar wordt georganiseerd door de Stichting Historisch Museum Zuid-Ken- nemerland. Met rond de dertig zusterorganisaties had 'Haerlem' een stand op de zolder van het Stadhuis. Kort na de opening van de Historische Markt vertrok een deputatie van onze vereniging met tal van genodig den, waaronder onze burgemeester mevrouw mr. E. M. A. Schmitz, per rondvaartboot naar Spaarndam. Daar werd officieel op de Westkolk het eerste anwb-Mo- numentenbord door mevrouw Schmitz onthuld. Het is mede aan een initiatief van 'Haerlem' te danken dat in Haarlem, en nu ook op de belangrijkste monumenten in Spaarndam, de bekende bruine ANWB-bordjes han gen met daarop een historische toelichting. Na de ont hulling verzorgde het Zangkoor een aubade en leidde de heer G. van der Beidt een rondwandeling door het dorp. Traditiegetrouw stond september in het teken van de excursie, dit jaar naar Enkhuizen. De heren P. J. de Vries en E. C. de Vries, beiden verbonden aan onze zustervereniging 'Oude Enkhuizen', spraken op 17 sep-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 240