Een aantal leden is momenteel ook reeds bezig met het transcriberen en het voor publikatie gereed maken van een uit de middeleeuwen daterend boek. Het betreft een vonnissenboek waarin de vonnissen werden opge tekend die door het Haarlemse gerecht werden geveld over Haarlemmers die iets op hun kerfstok hadden. Om een en ander te kunnen doen hebben wij ons eerst het middeleeuws schrift eigen moeten maken, een niet geringe opgave die ons heel wat avonden bezig heeft gehouden. Tenslotte hebben wij het plan opgevat de sociaal-eco nomische positie van de Haarlemse vrouw in de zes tiende eeuw te onderzoeken. Het ziet ernaar uit dat het uitermate moeilijk zal worden dit project te laten slagen. Al met al kan de Werkgroep terugkijken op een vrucht baar jaar. Er zijn dit jaar geen publikaties te melden, maar wel is veel voorbereidend werk verricht. Het jaar 1987 zal dan ook een oogstjaar worden. Ter afsluiting willen wij nog een woord van dank rich ten aan de Stichting Historisch Museum Zuid-Ken- nemerland, die ook dit jaar zo vriendelijk was haar gebouw in het Nieuw Heiligland aan ons beschikbaar te stellen voor vergaderingen en bijeenkomsten. En ze ker mag niet vergeten worden te melden dat er een nieuwe secretaris is gekomen. Peter E. M. Hammann, die aan de wieg van de Werkgroep heeft gestaan, en die als secretaris mede verantwoordelijk is geweest voor de groei en bloei van de Werkgroep, heeft het secretariaat ingeruild voor het secretariaat van de Ver eniging Haerlem. Bij deze willen wij hem bedanken voor het vele werk dat hij voor ons gedaan heeft en willen wij hem sterkte toewensen bij het vervullen van zijn nieuwe opdracht. Als zijn opvolger hebben wij Marcel Bulte kunnen begroeten, bij velen van u wel licht bekend als auteur van enige studies over Schalk wijk. Wij verwachten veel van hem. Bestuur Historische Werkgroep Haerlem: Voorzitter: B. Speet, Brouwersgracht 53, 1015 gb Amsterdam, 020-222485 Secretaris: M. Bulte, Elsa Brandströmstraat 228, 2037 lx Haarlem, 023-338098 Penningmeester: J. Knijn. Betalingen via postgiro 143003 t.n.v. de penningmeester van de hwh. Contri butie 10 gulden per jaar. 243

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 245