J. A. H. POST Vrienden van de Grote Kerk te Haarlem Het bestuur van de Vrienden van de Grote Kerk heeft zich in 1986 uitvoerig beziggehouden met de voorbe reiding van enige belangrijke manifestaties, daarnaast is het promoten van de Grote kerk in onze kring een belangrijk onderdeel van de werkzaamheden gewor den; diverse bestuursleden hebben naast de taak bin nen de kring bestuurswerkzaamheden bij tal van ma nifestaties in de binnenstad van Haarlem voor de ko mende jaren. Ook onze kroniek is een echte periodiek geworden waar zowel binnen onze kring als daarbuiten naar wordt uitgezien en waar veel informatie en artikelen van groot belang in worden geplaatst. Ons oud-be stuurslid, de heer Bogaart, heeft hiervoor belangrijk werk verricht; wij prijzen ons gelukkig dat de heer J. de Jong het samenstellen en de verzorging van de Bavo kroniek heeft willen overnemen. Mei 1986 bezochten 36 ambassadeurs met hun gevolg de Grote kerk. Dit bezoek was het gevolg van de reeds jaren bestaande relatie van het corps diplomatique met onze kring; dit bezoek waar naast de Grote kerk ook het stadhuis en het Frans Halsmuseum werden be zocht, is in goede samenwerking gegaan met de ge meente Haarlem en de Kamer van Koophandel Haar lem e.o. Zaterdag 10 mei onthulden de heren D. J. en M. En schedé met hun dames het uit Leiden afkomstige en door de firma De Jongh uit Waardenburg gerestau reerde wapenbord van mr. R. F. van Zanen in de kerst kapel. Diezelfde middag gaf een koor uit Oostenrijk, de Imster Liederkranz, een schitterende uitvoering in de kerk. Vrijdag 23 mei opende de ambassadeur van Oostenrijk dr. F. Weidinger de tentoonstelling 'Droom en Werke lijkheid' in de refter van het stadhuis van Haarlem; ruim 2.000 mensen bezochten deze fraaie tentoonstel ling, welke een geschenk was van de Oostenrijkse re- 244

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 246