gering, die na Haarlem ook in Den Haag te zien was en daarna naar Amerika is gegaan. Op dinsdag 27 mei werd onze jaarlijkse vergadering gehouden, waar tevens mevr. drs. J. Moerman, conser vator van de Lakenhal te Leiden, een schitterende le zing over Leiden hield ter voorbereiding op het bezoek van onze leden op 7 juni en 27 september, waarbij het stadhuis, de Lakenhal, de Hooglandse kerk en de Pie terskerk werden bezocht. Woensdag 4 juni hield de heer H. Peeters, docent te Arnhem, een lezing over 'bouwgeschiedenis en kunst in Wenen rond 1900'. Heel veel tijd is gaan zitten in de voorbereiding van Haarlem Open Stad op vrijdag 20 en zaterdag 21 juni. Ruim 30 instellingen namen aan deze voorbereiding deel, de onthulling van het tweede object van onze kring, te weten de Bavo maquette welke o.l.v. Anne van Grevenstein door Julia Heisterüber op het restau ratieatelier van het Frans Halsmuseum is gerestau reerd, was voor onze kring wel het hoogtepunt van 1986. Tijdens zijn bezoek op 21 juni aan Haarlem onthulde minister-president Lubbers het schilderij. Op deze open dag waar tal van personen hun medewerking aan gaven, bezochten enige duizenden mensen de kerk. Ieder jaar is de Bavodag weer een belangrijke dag in het gebeuren van de kring. Zaterdag 4 oktober sloten wij ons seizoen met een geslaagde dag weer af. Het was de bedoeling dat de ambassadeur van West-Duitsland deze dag zou openen. De manifestatie in Zeeland ver hinderde dat; de voorzitter opende de dag, waarna op traden S. van Marion, J. Brons en het Vrouwenkoor Nel Tempo, de samenzang met medewerking van het Vrouwenkoor met aan het orgel P. de Jong. 40 leden van onze kring bezochten van 20 t/m 29 ok tober Salzburg en Wenen. Naast een zeer cultureel programma werden wij ontvangen door Burgemeester en Wethouders van Salzburg en de Oostenrijkse re gering. In 1986 was het voor het bestuur een bijzonder genoe gen naast de reeds vermelde werkzaamheden te mogen medewerken aan het doen slagen van de bezoeken van de ruim 600 advocaten aan de kerk en de gezanten van Bulgarije, China en de ddr. Daarnaast is medewerking gegeven aan de Kronenactie o.l.v. de heer Vermaire. De Vriendenkring heeft de restauratie van de kronen naast de preekstoel voor haar rekening genomen. 245

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 247