U ziet, in 1986 is er weer veel gebeurd. Naast de grote inzet van rondleiders en koffie- en verkooptafel me dewerkers, hebben wij als bestuur veel medewerking en adviezen mogen ontvangen van de kerkvoogdij en medewerkers van het kerkelijk bureau. Daarnaast van de heer R. Spies van het stadhuis van Haarlem en de heer Schellenberg van de Kamer van Koophandel Haarlem. Natuurlijk waren ook spijtige momenten: De mededeling dat mevr. Schreuder en de heren Speel man en Bogaart hun functie om diverse redenen ter beschikking stelden was een teleurstelling, ook de reac tie van diverse leden over het voorstel van het bestuur om tot een Stichting te komen was een reden om een geplande vergadering af te zeggen. Gezien de eenheid binnen het bestuur en de wens van het bestuur tot een goed beleid is alles gelukkig weer in orde gekomen. Gezien de vele werkzaamheden vergaderde het be stuur in 1986 20 keer in diverse samenstellingen. Tij dens werkbezoeken aan Brussel en Osnabrück zijn de werkzaamheden van onze kring uitvoerig aan de orde gekomen met als resultaat een nauwe samenwerking met o.a. het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap te Brussel. Op 22 november bezochten 25 vrienden uit Vlaanderen o.l.v. de heer Goedleven Haarlem, om te bespreken of er in Vlaanderen ook mogelijkheden zijn om Vriendenkringen op te richten welke dan ook de bedoeling hebben om te komen tot restauratie en be houd van kerken en hun kunstschatten. Voor 1987 en 1988 staan weer veel taken voor onze kring te wachten. Wij zijn dankbaar dat zoveel mensen ons blijven steunen in het laten restaureren van objec ten in de kerk en het in de belangstelling brengen en houden van onze Grote of St. Bavo kerk te Haarlem. Secretariaat: Zeelandlaan 72 Tel. 023-289679 2I0I TP HEEMSTEDE 246

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 248