i stock van Stichting Historisch Museum WILSUM Zuid-Kennemerland Het jaar 1986 kenmerkte zich door continuering van eerder in gang gezet beleid, iets wat het dagelijks be stuur welkom was na de voorafgaande drukke jaren. Per slot rust het werk voor de Stichting op een niet groot aantal personen die daaraan een deel van hun vrije tijd besteden. Het ter beschikking hebben van de werkplaats aan het Nieuw Heiligland te Haarlem bleek wederom een ver heugende faciliteit; er vonden niet alleen vergaderin gen plaats van ons dagelijks en algemeen bestuur. De met ons gelieerde Werkgroep Industrieel Erfgoed Ken- nemerland, die zich richt op inventariseren, documen teren en eventueel conserveren van fabrieken, bedrijfs ruimten en andere monumenten van bedrijf en tech niek, kwam er regelmatig bijeen, en gaf in kleine kring boeiende lezingen door eigen en gastsprekers. De His torische Werkgroep Haerlem heeft er wekelijkse avon den, die gewijd zijn aan historisch onderzoek en onder richt. Voorts wordt de vergaderruimte incidenteel ge bruikt door andere relaties. Onze inventarisatiewerkgroep vorderde gestaag met het registreren van de nog steeds groeiende collectie gebruiksvoorwerpen uit Zuid-Kennemerlands verle den, die een plaatsje heeft gekregen in ons depot. Re gelmatig mogen wij kleinere en grotere voorwerpen in ontvangst nemen die door particulieren worden afge staan. Daarnaast mochten wij na het royale legaat van de heer A. M. Barnhoorn in 1985, dit jaar opnieuw een grote schenking verwelkomen van de heer J. A. H. Post, bestaande uit meubilair, een harmonium, missa len, heiligenbeelden e.a. Wij betreuren het deze inte ressante en langzamerhand goed op elkaar aansluiten de collecties nog niet in een eigen museum te kunnen exposeren. In 1985 is met het algemeen bestuur een concept be sproken van een nieuw Beleidsplan; het oude, uit 1976 daterende plan was nodig aan bijstelling toe, nu meer 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 249