ervaring is opgedaan en de economische situatie in Ne derland is gewijzigd. Het met hulp van de directeur van het Frans Halsmuseum en de museumconsulent van de Culturele Raad Noordholland opgestelde her ziene plan werd in februari 1986 gepresenteerd aan de pers en onze donateurs en verdere belangstellenden tijdens een lezing met dia's in de Doopsgezinde Kerk. Uit contacten bleek dat de donateurs de toezending en de inhoud van het Beleidsplan zeer waardeerden. In het plan is onder woorden gebracht, dat de Stichting met name uitbreiding wil geven aan inventarisatie van historische voorwerpen die aansluiten op haar collectie en zich in particulier bezit bevinden. Daarnaast is het doel de historische verenigingen in de regio behulp zaam te zijn bij het opzetten c.q. aanvullen van een eigen inventarisatie volgens een gezamenlijke norm. De door ons bepleite aanstelling van een streekconser- vator als professionele hulp bij inventarisatie en toe gankelijk maken van collecties werd door het provin ciaal bestuur welwillend ontvangen. Wij hebben goede hoop-nu de in dit jaar gereedgekomen provinciale museumnota in concept met belanghebbenden is be sproken - binnen niet al te lange tijd in Zuid-Ken- nemerland over een streekconservator te kunnen be schikken. Voortgang werd geboekt met de voorbereiding van de tentoonstelling 'Het Spaarne van Haarlemmermeer tot IJ', welke in de zomer van 1987 zal worden gehouden in de Vleeshal te Haarlem onder auspiciën van onze Stichting. Het is de bedoeling, dat ter gelegenheid van deze tentoonstelling een boek over het Spaarne zal ver schijnen. In navolging van de succesvolle Historische Markt 1982 en 1984 werd in 1986 eveneens een historische markt georganiseerd, waaraan 32 instellingen, stich tingen en verenigingen, die op enigerlei wijze werk zaam zijn in de regio op het historische vlak, deel namen. In tegenstelling tot andere jaren kon niet be schikt worden over de Vleeshal; de markt vond een zeer sfeervol onderkomen op de Gravenzolder van het Haarlemse stadhuis. De burgemeester van Haarlem, mevrouw mr. E. M. A. Schmitz, opende met enkele behartenswaardige woorden de markt, die in 2 dagen door meer dan 4.000 bezoekers in ogenschouw werd genomen. Wij zijn zeker van plan, gezien het toe nemende aantal exposanten, deze inmiddels traditie geworden historische markt in 1988 opnieuw te organi seren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 250