en aandacht. Hun wel en wee ging hem boven alles; hij vond het vanzelfsprekend de moeite te nemen zijn dank te verwoorden als iemand hen ergens mee gehol pen had. De tekst boven zijn overlijdensbericht was ook zijn trouwtekst. De daarin bedoelde liefde is een alles om vattende liefde, op alle terreinen van het menselijk le ven. Daarvan heeft hij getuigd. De gedachte aan die liefde zal hun tot troost zijn. Dirk Boer ii juni 1906- 4 juli 1986 Dirk Boer, zich noemende en schrijvende Dick Boer, werd in Baarn geboren. Het gezin verhuisde naar Bloe- mendaal, waar Dicks vader Adriaan Boer zijn bedrijf had gevestigd: een fotografisch atelier en uitgeverij op fotogebied onder de naam Focus. Hier bracht Dick zijn jeugd door. Na zijn eindexamen h b s. aan het Chr. Ly ceum, toen nog in de Haarlemse Hoofmanstraat, ver trok hij naar het turbulente, kosmopolitische Berlijn van de jaren twintig om daar fotochemie te studeren. Een dergelijke opleiding ontbrak namelijk in Neder land. Teruggekeerd in 1928 werkte hij bij de familieuit geverij, doorliep alle rangen van nederige jongste be diende tot redacteur van het tijdschrift Focus. Na het overlijden van Adriaan vlak voor de oorlog in 1940 werd Dick de enige directeur, die het bedrijf leidde tot het in 1969 door de grote uitgeverij Elsevier overge nomen werd. In de oorlogstijd wist hij als uitgever moeizaam het hoofd boven water te houden. Toen Fo cus niet meer kon verschijnen-papier was schaars en Dick voelde generlei neging zich bij de Kulturkammer aan te sluiten-probeerde hij door middel van brief kaarten met fotografische informatie voor de abonnees de zaak gaande te houden. De onderneming bloeide. Die bloei kwam tot uiting in de verhuizing (1955) van het kantoor aan de Zuider stationsweg in Bloemendaal naar een veel groter pand, een voormalige villa, aan de Koningin Wilhelminalaan te Haarlem. In 1964 bestond Focus 50 jaar en werd Dicks verdienste erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Daar hij sinds zijn hu welijk in 1934 in de Haarlemse van Dortstraat woon de-hoe vele malen fotografeerde hij niet de wipwater- molen aldaar-werd hij zo geheel en al Haarlemmer. 256 DOORTJE SPEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 258