Dick genoot landelijke bekendheid als expert op fo- totechnisch gebied en als uitgever van boeken op dit terrein. Hij had een sterk didactische inslag en voelde zich bij uitstek geroepen anderen deelgenoot te maken van zijn plezier in het fotograferen, het publiek voor te lichten, vakfotografen en amateurs informatie te verschaffen, kortom de fotografie te populariseren. Dat de beroepsfotografen in het begin soms met lede ogen aanzagen, hoe door 'die Boeren' een deel van hun werk wegviel, laat zich rijmen. Hij hield lezingen, gaf talrijke fotoboeken uit, die nog altijd in omloop zijn: het Fotoboek i en n, het Smalfilmboek-Dick was me deoprichter van de Haarlemse Smalfilmliga, die nu haar 55e jaar ingaat-vele fototijdschriften en andere uitgaven. Een van zijn meest sprekende karaktertrekken was zijn trouw: trouw als pater familias van een groot gezin, als de bindende schakel in een uitgebreide vriendenkring, als overtuigd lid van de Nederlands Hervormde Kerk, die hij in vele functies diende: als ouderling, diaken, voorganger in de Jeugdkapel, in diensten in verpleeg- en bejaardenhuizen, ja zelfs in de 'grote' kerken. Hij bezat een diepe sociale bewogenheid en trok zich het lot van zijn medemensen aan. Mede door ervaring in eigen gezin zette hij zich in voor het geestelijk gehan dicapte kind, richtte de Philadelphia tehuizen in Haar lem mede op en bekleedde jarenlang het voorzitter schap. Zijn laatste jaren, die hij in de Janskliniek doorbracht, waren moeilijk voor hem en de zijnen, maar hij droeg ze in vast geloof en vertrouwen in de zin van ons aller leven. Martinus Jan van Buren De voormalige voorzitter van de Nederlandse Cacao- 24 november 1914- en Cacaoproducten-Vereniging nccv, de heer E. Roo- 27 juli 1986 segaarde Bisschop, noemde hem eens een steunpilaar van de Nederlandse chocolade-industrie en roemde hem voor zijn inzet in de vele bestuursfuncties, die Martien van Buren binnen die vereniging heeft be kleed: lid van het Hoofdbestuur (1963-1968), lid van het Sociaal Comité voor de Suikerverwerkende Indus trie (1962-1978), bestuurslid van de Bedrijfsvereni ging voor het Bakkersbedrijf (1962-1985) en, vanaf 1962 tot zijn overlijden, lid van de besturen van het w. KUIPER 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 259