Mevrouw k. bergman, wijkverpleegkundige, bij haar zilveren jubileum onderscheiden met de legpenning plus draagspeld van de Nationale Kruisvereniging. Directeur d. snoep van het Frans Halsmuseum opent in het Schoterlyceum een tentoonstelling over 'Mode door de eeuwen heen'. Het bisdom Haarlem van de Oud-Katholieke Kerk draagt zijn eeuwenoude archieven over aan het rijksar chief in Noord-Holland te Haarlem. De heer bergman neemt afscheid als voorzitter van de Stichting Recreatie Gehandicapten. Maria de vaal (64), voormalig hoofd van de afdeling Culturele Zaken ten stadhuize, in Aerdenhout overle den. De Haarlemse postduivenvereniging De Luchtbode viert haar vijftigjarig bestaan. Twee der mede-oprich ters, h. voordehaak en h. j. van de broek, krijgen door wethouder p. sikma de zilveren ere-medaille Oranje Nassau opgespeld. Prins bernhard ontvangt in het raadhuis van Haarlem mermeer het eerste exemplaar van het boek 'Wacht binnen de dijken, verzet in en om Haarlemmermeer', geschreven door cor van stam, oud-burgemeester van Haarlemmermeer en tijdens de Duitse bezetting een van de leidende figuren in het verzet. willy Koops-VAN rigteren (65), kunstrecensente, over leden. Burgemeester schmitz beschermvrouw van de Haar lemse Verenigde Brandblussers Vereniging De Tien. Uit handen van de burgemeester ontvangt de heer g. boer, veertig jaar bij de Haarlemse machinefabriek Visno, de zilveren ere-medaille Oranje Nassau. Wethouder a. kraak onthult in de stadhuispoort een paneel met gegevens en plattegrond van het stadhuis, waarvan de restauratie is afgesloten. minne de jong (6i), fotojournalist, te Heemstede over leden. De Haarlemmers e. zwart en p. snoek verongelukken bij een bedrijfsongeval in Geertruidenberg. c. j. m. rijns, wijkbegeleider, veertig jaar bij de ge meentereiniging. Ds. p. j. mulders gaat met vervroegd pensioen en neemt afscheid tijdens een dienst in de Oosterkerk. p. a. DiJKEMA (82) overleden, ex-directeur van Uit geverij Bohn en oud-secretaris van de Vereniging Haerlem. 273

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1986 | | pagina 275